Towarzystwo Miłosników Bytomia

2 kwietnia 1966 roku powołano do życia Towarzystwo Miłośników Logo TMBBytomia, a jego pierwszym prezesem został Józef Kwietniewski, ówczesny poseł na Sejm, zaś zastępcami: dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu Józef Ligęza oraz dyrektor Przedsiębiorstwa Budowy Szybów Władysław Sacher, a skarbnikiem dyrektor MHD Karol Heczko.

Cele Towarzystwa Miłośników Bytomia to:

  1. Rozwijanie zainteresowania społeczeństwa historią Bytomia, ochroną pomników, pamiątek i zabytków, utrwalanie pamięci i oddawanie należnego honoru bohaterom tej ziemi, którzy walczyli o wyzwolenie narodowe, klasowe i społeczne.
  2. Zrzeszanie osób, instytucji i zakładów pracy do realizacji zadań i założeń określonych statutem.
  3. Prowadzenie działalności wydawniczej i propagandowej związanej z realizacją zadań statutowych.
  4. Gromadzenie funduszy i prowadzenie działalności gospodarczej z przeznaczeniem na realizację zadań statutowych towarzystwa.

Więcej na stronie Towarzystwa Miłośników Bytomia

do góry