• język migowy
  • BIP
Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny/Nowoczesne oświetlenie w Hali na Skarpie

Nowoczesne oświetlenie w Hali na Skarpie

16 Stycznia 2021

W bytomskim obiekcie zamontowano ledowe oświetlenie, które jest energooszczędne, ma długą żywotność i umożliwia transmitowanie zawodów sportowych w jakości HD.

W obiekcie, który znajduje się przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a, były dotychczas zamontowane oprawy z metalohalogenkowymi źródłami światła. To oświetlenie było energochłonne, awaryjne, a koszty napraw i serwisu wysokie, między innymi z tych powodów zdecydowaliśmy się na zamontowanie ledowych projektorów sportowych oraz opraw liniowych - mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Wysoka jakość transmisji

W Hali na Skarpie zamontowano 42 ledowe projektory sportowe nad areną oraz 29 opraw liniowych nad trybunami. Całość oświetlenia podzielona została na trzy sekcje - trening, zawody bez transmisji TV oraz zawody z transmisją HDTV. Dzięki nowemu oświetleniu możliwe jest transmitowanie zawodów sportowych w wysokiej jakości HD. Zastosowano również system sterowania DALI, który umożliwia płynne przejście między poziomami natężenia oraz dostosowanie natężenia oświetlenia w zależności od światła zewnętrznego.

Duże oszczędności

Wymiana oświetlenia pozwoli między innymi na 40 procent oszczędności na zużyciu energii, redukcję wysokich kosztów serwisu związanych z wymianą żarówek M-H dzięki zastosowaniu projektorów sportowych led o żywotności >50 000 godzin, podniesienie jakości oświetlenia i kontrastu. Koszty wykonania oświetlenia wyniosły 157 440 zł. Oświetlenie zmodernizowała firma STRAAG.

Hala na Skarpie dysponuje teraz oświetleniem najwyższej klasy. Inwestujemy w nasze obiekty sportowe, chcemy, aby były nowoczesne i przystosowane do obecnych realiów - zaznacza wiceprezydent Bytomia Adam Fras.

Nowoczesne oświetlenie w Hali na Skarpie (1) Nowoczesne oświetlenie w Hali na Skarpie  (1)
10

Nowoczesne oświetlenie w Hali na Skarpie

Nowoczesne oświetlenie w Hali na Skarpie

Podobne wiadomości:

do góry