Zyskaj refinansowanie nawet do 85% kosztów instalacji. To ostatnia szansa - nabór rusza od 9 marca
3 marca 2026 r.

Mieszkańcy Bytomia i Radzionkowa nadal mogą uzyskać dofinansowanie sięgające do 85% wartości inwestycji w ramach odnawialnych źródeł energii. 9 marca ruszy nabór uzupełniający wniosków w ramach realizowanego przez Bytom i Radzionków projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Bytom i Radzionków”. Nabór uzupełniający dla mieszkańców Bytomia i Radzionkowa rozpocznie się 9 marca 2026 roku od godziny 7:30 i będzie trwał do 23 marca 2026 roku do godziny 15:00. Dokumenty należy składać w Urzędzie Miejskim w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 (pokój 128) na parterze w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek w godzinach od 7:30 do 17:30 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00).

Ponad 35 mln zł pozyskanych środków z Unii Europejskiej
Łączna wartość projektu grantowego to 41 mln 441 tys. 407 zł, z czego planowane całkowite wydatki kwalifikowalne projektu grantowego wynoszą 35 mln 521 tys. 860 zł, w tym finansowanie z Unii Europejskiej w kwocie nieprzekraczającej 31 mln 570 tys. 845 zł; współfinansowanie z krajowych środków budżetu państwa w kwocie nieprzekraczającej 3 mln 552 tys. 186 zł; wkład własny w wysokości 398 tys. 829 zł.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie