• język migowy
  • BIP

Karta seniora

Program Bytomska Karta Seniora funkcjonuje od sierpnia 2013 roku. Mogą do niego przystąpić mieszkańcy Bytomia, którzy ukończyli 60 lat. Nie ma tu znaczenia wysokość dochodów. Posiadacze karty mogą korzystać z rabatów i zniżek oferowanych przez instytucje i firmy działające nie tylko w naszym mieście.

Program ma na celu zaktywizować osoby starsze, które mają sporo wolnego czasu i sprawić, żeby częściej wychodziły z domu i spotykały się ze znajomymi. Dlatego wśród partnerów programu są m.in. instytucje kulturalne (Bytomskie Centrum Kultury, Teatr Rozbark). Seniorzy za okazaniem karty taniej płacą też za bilety wstępu do Muzeum Górnośląskiego, a korzystając zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej, nie uiszczają opłaty ewidencyjnej.

Wzór Karty Seniora

Oferta dla bytomian w sile wieku jest bardzo zróżnicowana. Mogą skorzystać z ulg na zabiegi pielęgnacyjne, badania laboratoryjne czy zakup okularów. Warto jednak zaznaczyć, że do programu może przyłączyć się każdy przedsiębiorca z dowolnego miejsca w Polsce. Ale nie tylko. Przedsiębiorcy, którzy biorą udział w programie podkreślają, że dzisiejszy senior to człowiek ciekawy świata, który na emeryturze nie chce zamykać się w czterech ścianach, ale na realizowanie pasji ma mniej środków. Jednak z drugiej strony - jest bardzo świadomym i lojalnym klientem.

Wnioski o wydanie Bytomskiej Karty Seniora przyjmowane są w pokoju nr 3 (na parterze). w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 16.

Wnioski o wydanie Bytomskiej Karty Seniora

Osoby zainteresowane uzyskaniem Bytomskiej Karty Seniora zapraszamy do składania wniosków w Terenowych Punktach Pomocy Środowiskowej właściwych ze względu na miejsce zamieszkania w godzinach:
w poniedziałki: 14.00 - 16.30,
od wtorku do piątku: 8.00 - 10.00
lub w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 16 w pokoju nr 3 (na parterze), w godzinach:
w poniedziałki: 14.00 - 16.30,
od wtorku do piątku: 8.00 - 12.00.

Przedsiębiorcy, którzy chcą dołączyć do programu mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (nr tel.: +48 32 388 67 11 lub e-mail: )

do góry