• język migowy
  • BIP
Strona główna/Czas wolny/Bytomski Serwis Informacyjny/MOPR przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego

MOPR przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego

17 Sierpnia 2022

Dziś /17 sierpnia/ weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a w formie elektronicznej należy je składać za pośrednictwem platformy e-PUAP. Jest na to czas do 30 listopada. Od piątku /12 sierpnia/ do końca wtorku /16 sierpnia/ do MOPR wpłynęło już 80 wniosków o wypłatę dodatku węglowego.

Dodatek dla gospodarstwa domowego wynosi 3 tys. zł, a świadczenie jest niezależne od dochodu. Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest:

  • kocioł na paliwo stałe
  • kominek
  • koza
  • ogrzewacz powietrza
  • trzon kuchenny,
  • piecokuchnia
  • kuchnia węglowa
  • piec kaflowy na paliwo stałe,

zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do CEEB - centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Jak złożyć wniosek?

Godziny otwarcia punktu

Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach:

- poniedziałek: 8.00-16.30

- wtorek-czwartek: 8.00-15.00

- piątek: 8.00-13.30

Formularze są dostępne w punkcie obsługi klienta Działu Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pokój nr 4, 5, 6). W przypadku dużego zainteresowania mieszkańców, uruchomione zostaną dodatkowe punkty w siedzibie MOPR przy ul. Strzelców Bytomskich 16 oraz mobilny punkt przed budynkiem przy ul. Strzelców Bytomskich 21.

PROSIMY O PRAWIDŁOWE I UWAŻNE WYPEŁNIENIE WNIOSKU ORAZ O WPISANIE ADRESU POCZTY ELEKTRONICZNEJ, na który zostanie wysłana informacja o przyznaniu dodatku węglowego. Przez gospodarstwo domowe, o którym mowa powyżej, rozumie się:

1) osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe)

2) osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Ważne

W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który wystąpił z wnioskiem jako pierwszy. Ponadto dodatek węglowy nie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw (Dz. U. poz. 1477).

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Dla mieszkańca
pdf 2022-08-17 Wniosek o dodatek węglowy - plik niedopstępny cyfrowo
ilość pobrań: 508
Wniosek o dodatek węglowy - plik niedopstępny cyfrowo 470.08KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry