Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania

Uwaga kierowcy! 11 marca wprowadzona została kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Żyrardów pyta Bytom - co po przemyśle?

Data publikacji: 9 kwietnia 2018logo_kolor.jpg

Zagospodarowanie terenów poprzemysłowych będzie 10 kwietnia tematem wizyty studyjnej przedstawicieli Żyrardowa. To kolejne po Poznaniu i Bielsku-Białej miasto, z którym Bytom dzieli się dobrymi praktykami w ramach pilotażu rewitalizacji.

Na jakie cele można przeznaczyć dawne fabryki czy kopalnie? Jak długo trwa taki proces i czy w dłuższej perspektywie jest on opłacalny? Tego m.in. dowiedzą się goście zwiedzając bytomskie obiekty przeznaczone na cele kulturalne: Teatr Rozbark i Elektrociepłownię Szombierki.

Wizyta na polu golfowym w Szombierkach  będzie okazją, by pokazać delegacji Żyrardowa, jak przekształcić pogórnicze hałdy, by służyły one rekreacji i mieszkalnictwu, a na  terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - jak przeznaczyć tereny pokopalniane na cele gospodarcze.

Zakład Aktywności Zawodowej "Świetlik" znajdujący się na terenach dawnej kopalni Powstańców Śląskich będzie ostatnim punktem wizyty żyrardzian. Tam będą mogli zobaczyć, w jaki sposób jedna z bytomskich organizacji pozarządowych pomaga wejść na rynek pracy osobom z niepełnosprawnością intelektualną.


2016-09-20 Bytom Teatr Tańca (1 z 4).jpg

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.