Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 maja 2020, Joanna, Feliks, Ferdynand

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Zwiedzając Dolny Śląsk promują Bytom

Zwiedzając Dolny Śląsk promują Bytom Data publikacji: 1 października 2019Ich pasją jest zwiedzanie historycznych i tajemniczych miejsc w Polsce. Na co dzień aktywnie działają przy podziemnym schronie w Bytomiu-Miechowicach. Mowa o Andrzeju Habraszce i Annie Gołąb, którzy zakończyli właśnie podróż po Dolnym Śląsku, gdzie promowali nasze miasto razem z miesięcznikiem Rynek 7.

Odwiedziliśmy kilka miejscowości na Dolnym Śląsku. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego, jednak najbardziej skupiliśmy się na miejscach związanych z II wojną światową – mówią Andrzej Habraszka i Anna Gołąb, pasjonaci historii i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium.

Podczas wyprawy na Dolny Śląsk Andrzej Habraszka i Anna Gołąb odwiedzili między innymi: podziemne miasto Osówka niedaleko Głuszycy, Świdnicę, zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Walim i tamtejsze sztolnie, twierdzę w Srebrnej Górze oraz Świerki Dolne, gdzie jest jeden z najdłuższych tuneli kolejowych pod Sudetami.

Warto podkreślić, że bytomskim podróżnikom towarzyszył najnowszy numer miesięcznika Rynek 7, który wydawany jest przez Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Podobnie jak w maju, kiedy również Andrzej Habraszka i Anna Gołąb odwiedzili tamte rejony, nasz informator kulturalny cieszył się popularnością wśród turystów odwiedzających tajemnicze miejsca na Dolnym Śląsku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Andrzej Habraszka i Anna Gołąb

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.