Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży nadal wstrzymane

Zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży nadal wstrzymane Data publikacji: 15 maja 2020Do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w mieście podjęliśmy decyzję, aby zorganizowanych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży na obiektach otwartych, jak również od 18 maja w halach sportowych, nadal nie wznawiać – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Utrzymująca się w naszym mieście trudna sytuacja epidemiczna powoduje, że wszelkie kroki łagodzące obostrzenia podejmowane są z dużą ostrożnością. Tak jest m. in. w przypadku zajęć dla dzieci i młodzieży na miejskich obiektach sportowych /otwartych i zamkniętych, w tym obiektów przyszkolnych/, które decyzją władz miasta nie będą prowadzone. Dlatego też wszystkie zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomski Sport Sp. z o.o. pozostają zawieszone do odwołania.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas najważniejsze. Apelujemy do wszystkich przedstawicieli klubów i stowarzyszeń działających w Bytomiu, aby zachować rozwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących organizacji zajęć - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. Rozważamy wznowienie  zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży od 1 czerwca, ale będzie to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju i regionie – dodaje Adam Fras.

Ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 wciąż płyną niepokojące informacje związane ze wzrostem zachorowań. Z danych przekazywanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną również wynika, że w Bytomiu przybywa osób zakażonych koronawirusem.

Trzeba pamiętać, że dzieci zakażone SARS -CoV2 zwykle nie prezentują objawów lub mają skąpy przebieg choroby, co sprzyja transmisji na dorosłych oraz utrudnia identyfikację zakażonych - mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzjami rządu udostępnione zostały boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni oraz w halach i salach sportowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył Torkacik przy ul. Tarnogórskiej 1, kompleks sportowy Orlik przy ul. Chorzowskiej 28H oraz stadion miejski przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Z kolei od 18 maja otwarte zostaną: Hala na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego, hala przy ul. Strzelców Bytomskich oraz Kosynierów. Warto podkreślić, że w halach – w zależności od powierzchni – będzie mogło przebywać:

Hala Sportowa

Ilość osób i trenerów

Hala Sportowa na Skarpie /ul. Frycza-Modrzewskiego 5a/

Na obiekcie mogą przebywać 32 osoby + 3 trenerów

Hala Sportowa przy ul. Kosynierów 17

Na obiekcie mogą przebywać 16 osób + 2 trenerów

Hala Sportowa przy ul. Strzelców Bytomskich 131

Na obiekcie mogą przebywać 16 osób + 2 trenerów


W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:
    • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
    • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
    • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
    • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
    • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt.

O zmianach związanych ze wznowieniem i organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony www.bytom.pl

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.