Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 maja 2020, Joanna, Feliks, Ferdynand

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Historyczny budynek "UL-a" odnowiony

Pięć lat temu bytomskim harcerzom zamarzyło się, by historyczny budynek Domu Polskiego, zwany "Ulem", znajdujący się u zbiegu ulic Sokoła i Korfantego, stał się siedzibą hufca. Udało się. Modernizacja obiektu współfinansowana ze środków unijnych właśnie dobiega końca.

Budynki po byłej KWK Rozbark zmieniają oblicze

Rewitalizacja obiektów po byłej Kopalni Węgla Kamiennego Rozbark idzie pełną parą. Wyremontowano już mur oporowy wzdłuż ul. Chorzowskiej, trwają zaawansowane prace w budynku noclegowo-szkoleniowym oraz po dawnej maszynowni Bończyk, a dodatkowo rozpoczęto prace w budynku kotłowni.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Znasz historię średniowiecznego Bytomia? Masz okazję wykazać się swoją wiedzą

Znasz historię średniowiecznego Bytomia? Masz okazję wykazać się swoją wiedzą Data publikacji: 21 czerwca 2019Co to jest lokacja miasta? Którędy przebiegały mury obronne Bytomia? Gdzie znajdowała się studnia miejska? Na te oraz inne pytania, dotyczące średniowiecznej historii naszego miasta znajdziecie odpowiedź, biorąc udział w rodzinnej grze terenowej, która odbędzie się 29 czerwca.

Rodzinną grę terenową „Poszukiwacze reliktów średniowiecznego Bytomia” poprowadzą przewodnicy i historycy Tomasz i Anna Śmiałkowie. Do udziału w zabawie zapraszamy rodzinne zespoły (3 - 5 osób). W każdym powinna znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła. Prosimy o zabranie ze sobą przyborów do pisania oraz zadbanie aby każda grupa miała przy sobie przynajmniej jeden dobrze naładowany smartfon.

Gwarantujemy doskonałą zabawę i mnóstwo emocji, a dla zwycięzców upominki i nagrody, przygotowane przez Biuro Promocji Bytomia oraz Piekarnię Kwapisz.

Zapisy do gry już ruszyły, a pierwsze zespoły już zgłosiły swój udział do zabawy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, możesz zapisać się osobiście w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7, w godz. 7:30 - 16:00 lub pod nr tel. 32 386 36 69.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.