Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Znasz historię średniowiecznego Bytomia? Masz okazję wykazać się swoją wiedzą

Znasz historię średniowiecznego Bytomia? Masz okazję wykazać się swoją wiedzą Data publikacji: 21 czerwca 2019Co to jest lokacja miasta? Którędy przebiegały mury obronne Bytomia? Gdzie znajdowała się studnia miejska? Na te oraz inne pytania, dotyczące średniowiecznej historii naszego miasta znajdziecie odpowiedź, biorąc udział w rodzinnej grze terenowej, która odbędzie się 29 czerwca.

Rodzinną grę terenową „Poszukiwacze reliktów średniowiecznego Bytomia” poprowadzą przewodnicy i historycy Tomasz i Anna Śmiałkowie. Do udziału w zabawie zapraszamy rodzinne zespoły (3 - 5 osób). W każdym powinna znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła. Prosimy o zabranie ze sobą przyborów do pisania oraz zadbanie aby każda grupa miała przy sobie przynajmniej jeden dobrze naładowany smartfon.

Gwarantujemy doskonałą zabawę i mnóstwo emocji, a dla zwycięzców upominki i nagrody, przygotowane przez Biuro Promocji Bytomia oraz Piekarnię Kwapisz.

Zapisy do gry już ruszyły, a pierwsze zespoły już zgłosiły swój udział do zabawy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, możesz zapisać się osobiście w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7, w godz. 7:30 - 16:00 lub pod nr tel. 32 386 36 69.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.