Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

15 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowej hali lodowiska!

Bytom pozyskał kolejne środki finansowe na inwestycje sportowe w mieście. Dzisiaj, 8 lipca podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia wiceminister sportu Jan Widera ogłosił, że nasze miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy terminarz ligowych spotkań Polonii w III lidze

Znamy terminarz ligowych spotkań Polonii w III lidze Data publikacji: 2 lipca 20193 sierpnia piłkarze Polonii Bytom rozpoczną zmagania na boiskach III ligi. Pierwszy mecz Niebiesko-Czerwoni rozegrają na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego o 17.00 z zespołem Foto-Higiena Błyskawica Gać.

W rundzie jesiennej Poloniści na stadionie miejskim w Bytomiu-Szombierkach podejmą również Rozwój Katowice /17 sierpnia/, Piast Żmigród /31 sierpnia/, Miedź II Legnica /14 września/, Ruch Zdzieszowice /28 września/, Śląsk II Wrocław /12 października/, Falubaz Sp. z o.o. Zielona Góra /19 października/, LZS Starowice Dolne /2 listopada/ i Zagłębie II Lubin /16 listopada/.

Kibice z pewnością czekają również na derbowe spotkanie z Ruchem Chorzów. Pierwszy mecz obydwu tych drużyn rozegrany zostanie na stadionie Ruchu 26 października.

Warto również dodać, że 8 lipca piłkarze Polonii powrócą do treningów. Zanim jednak wyjdą na ligowe spotkania /3 sierpnia/ rozegrają kilka sparingów, między innymi z: Pniówkiem Pawłowice, Przemszą Siewierz, Odrą Wodzisław Śląski oraz ROW-em Rybnik.

Przypomnijmy także, że 26 czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała BS Polonii Bytom licencję na grę w III lidze, nakładając jednocześnie na nasz klub nadzór infrastrukturalny. Polonia Bytom swoje mecze w III lidze będzie rozgrywać na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu-Szombierkach. To właśnie na ten obiekt nasz klub otrzymał nadzór infrastrukturalny z terminem wykonania prac modernizacyjnych do 29 lipca. Wśród robót, które będą musiały zostać wykonane są między innymi: wygrodzenie ciągów komunikacyjnych czy też wyznaczeniu dodatkowych miejsc dla przedstawicieli klubów oraz mediów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.