Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miasto będzie oddłużać spółkę Bytomski Sport Polonia Bytom

Zadłużona na ponad 3 mln zł spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzyma wsparcie gminy Bytom. 11 października Rada Miejska jednogłośnie podjęła uchwałę podwyższającą kapitał zakładowy spółki o kwotę 1,9 mln zł. Dodatkowe pieniądze mają m.in. pomóc zmniejszyć zadłużenie spółki.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy terminarz ligowych spotkań Polonii w III lidze

Znamy terminarz ligowych spotkań Polonii w III lidze Data publikacji: 2 lipca 20193 sierpnia piłkarze Polonii Bytom rozpoczną zmagania na boiskach III ligi. Pierwszy mecz Niebiesko-Czerwoni rozegrają na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego o 17.00 z zespołem Foto-Higiena Błyskawica Gać.

W rundzie jesiennej Poloniści na stadionie miejskim w Bytomiu-Szombierkach podejmą również Rozwój Katowice /17 sierpnia/, Piast Żmigród /31 sierpnia/, Miedź II Legnica /14 września/, Ruch Zdzieszowice /28 września/, Śląsk II Wrocław /12 października/, Falubaz Sp. z o.o. Zielona Góra /19 października/, LZS Starowice Dolne /2 listopada/ i Zagłębie II Lubin /16 listopada/.

Kibice z pewnością czekają również na derbowe spotkanie z Ruchem Chorzów. Pierwszy mecz obydwu tych drużyn rozegrany zostanie na stadionie Ruchu 26 października.

Warto również dodać, że 8 lipca piłkarze Polonii powrócą do treningów. Zanim jednak wyjdą na ligowe spotkania /3 sierpnia/ rozegrają kilka sparingów, między innymi z: Pniówkiem Pawłowice, Przemszą Siewierz, Odrą Wodzisław Śląski oraz ROW-em Rybnik.

Przypomnijmy także, że 26 czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała BS Polonii Bytom licencję na grę w III lidze, nakładając jednocześnie na nasz klub nadzór infrastrukturalny. Polonia Bytom swoje mecze w III lidze będzie rozgrywać na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu-Szombierkach. To właśnie na ten obiekt nasz klub otrzymał nadzór infrastrukturalny z terminem wykonania prac modernizacyjnych do 29 lipca. Wśród robót, które będą musiały zostać wykonane są między innymi: wygrodzenie ciągów komunikacyjnych czy też wyznaczeniu dodatkowych miejsc dla przedstawicieli klubów oraz mediów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.