Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska idzie pełną parą

Budowa nowej hali lodowiska nie tylko idzie zgodnie z planem, ale wiele prac jest wykonanych już z wyprzedzeniem, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o przesunięcie środków związanych z dofinansowaniem tej inwestycji z 2021 i 2022 na 2020 rok – mówi Adam Fras zastępca prezydenta Bytomia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy Mistrza Polski w rugby na wózkach

Znamy Mistrza Polski w rugby na wózkach Data publikacji: 4 października 2015Zakończył się trwający dwa dni w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach finał Pucharu Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Dzisiaj /4 października/ poznaliśmy Mistrza Polski. Najlepszym zespołem okazała się drużyna Balian I Rugby Wielkopolska, która w finale pokonała obrońcę tytułu Flying Wings I Rzeszów 47:34.

Rugby na wózkach, to jedna z najbardziej dynamicznych dyscyplin paraolimpijskich dla osób niepełnosprawnych. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych w kraju drużyn z: Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski, Śląska oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Rozgrywki rozpoczęły się 3 października od walki wszystkich drużyn w play-off, których stawką było rozstawienie w meczach o medale.

Z impetem rozgrywki rozpoczęła drużyna Flying Wings I Rzeszów, która broniła tytułu Mistrza Polski, zdobytego przed rokiem. Przez cały rok ciężko trenujemy kondycję, taktykę, ale przede wszystkim wytrzymałość. Do każdego meczu i drużyny podchodzimy indywidualnie. Do Bytomia przyjechaliśmy z mocnym postanowieniem obrony tytułu mistrzowskiego. Jak na razie jesteśmy na dobrej drodze do awansu do finału – mówił po pierwszym zwycięskim meczu Artur Sochacki, trener Flying Wings I Rzeszów. Mimo świetnej postawy w całym turnieju, zespół z Rzeszowa został zatrzymany dopiero w finale, przegrywając z drużyną Balian I Rugby Wielkopolska 34:47. Trzecie miejsce zajęła drużyna Grom Ostrów Mazowiecka, która pokonała w meczu o brązowy medal najlepszy śląski zespół IKS Jeźdźcy I Mikołów 46:38.
 
Wszystkie kluby biorące udział w imprezie zostały wyłonione podczas turniejów ligowych rozgrywanych przez cały sezon. W rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów. Już wcześniej rozegrano turniej w Radomiu, gdzie drużyny walczyły o miejsca 9-16. Finał w Bytomiu nie tylko wyłonił najlepszy zespół w Polsce, ale był podsumowaniem tegorocznego sezonu.

Rugby na wózkach to mieszanka kilku dyscyplin sportowych, w tym między innymi: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. Ta dyscyplina sportowa narodziła się, jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego. Od  2000 roku jest oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski rugby na wózkach dotarło w 1997 roku. Od 2001 roku organizowane są u nas rozgrywki ligowe, prowadzone przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji i wspierane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszystkie wyniki dostępne są tutaj

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.