Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 lutego 2020, Bogumil, Aleksandra, Miroslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy Mistrza Polski w rugby na wózkach

Znamy Mistrza Polski w rugby na wózkach Data publikacji: 4 października 2015Zakończył się trwający dwa dni w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach finał Pucharu Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Dzisiaj /4 października/ poznaliśmy Mistrza Polski. Najlepszym zespołem okazała się drużyna Balian I Rugby Wielkopolska, która w finale pokonała obrońcę tytułu Flying Wings I Rzeszów 47:34.

Rugby na wózkach, to jedna z najbardziej dynamicznych dyscyplin paraolimpijskich dla osób niepełnosprawnych. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych w kraju drużyn z: Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski, Śląska oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Rozgrywki rozpoczęły się 3 października od walki wszystkich drużyn w play-off, których stawką było rozstawienie w meczach o medale.

Z impetem rozgrywki rozpoczęła drużyna Flying Wings I Rzeszów, która broniła tytułu Mistrza Polski, zdobytego przed rokiem. Przez cały rok ciężko trenujemy kondycję, taktykę, ale przede wszystkim wytrzymałość. Do każdego meczu i drużyny podchodzimy indywidualnie. Do Bytomia przyjechaliśmy z mocnym postanowieniem obrony tytułu mistrzowskiego. Jak na razie jesteśmy na dobrej drodze do awansu do finału – mówił po pierwszym zwycięskim meczu Artur Sochacki, trener Flying Wings I Rzeszów. Mimo świetnej postawy w całym turnieju, zespół z Rzeszowa został zatrzymany dopiero w finale, przegrywając z drużyną Balian I Rugby Wielkopolska 34:47. Trzecie miejsce zajęła drużyna Grom Ostrów Mazowiecka, która pokonała w meczu o brązowy medal najlepszy śląski zespół IKS Jeźdźcy I Mikołów 46:38.
 
Wszystkie kluby biorące udział w imprezie zostały wyłonione podczas turniejów ligowych rozgrywanych przez cały sezon. W rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów. Już wcześniej rozegrano turniej w Radomiu, gdzie drużyny walczyły o miejsca 9-16. Finał w Bytomiu nie tylko wyłonił najlepszy zespół w Polsce, ale był podsumowaniem tegorocznego sezonu.

Rugby na wózkach to mieszanka kilku dyscyplin sportowych, w tym między innymi: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. Ta dyscyplina sportowa narodziła się, jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego. Od  2000 roku jest oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski rugby na wózkach dotarło w 1997 roku. Od 2001 roku organizowane są u nas rozgrywki ligowe, prowadzone przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji i wspierane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszystkie wyniki dostępne są tutaj

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.