Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz złożyć wniosek o dowód osobisty - przeczytaj!

Od 4 marca dowody osobiste zostaną wzbogacone w warstwę elektroniczną. Dzięki temu, nowe dowody będą mogły posłużyć nam jako podpis elektroniczny przy załatwianiu spraw urzędowych. Wdrożenie wiąże się niestety z utrudnieniami.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Znamy laureatów nagrody Ostoja Pokoju

Znamy laureatów nagrody Ostoja Pokoju Data publikacji: 13 września 2018Kazimierz Speczyk oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu to tegoroczni laureaci nagród Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Wyróżnienie to jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.

Nagroda jest przyznawana przez przedstawicieli Samorządu Województwa Śląskiego, Samorządu Województwa Opolskiego, Gminy Bytom, Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu – Miechowicach.

Kapituła jednogłośnie postanowiła przyznać w tym roku dwie statuetki. W kategorii osoba fizyczna nagroda trafi do Kazimierza Speczyka – za wszechstronne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów bezdomności i uzależnień, integrację oraz pomoc ludziom będącym w trudnej sytuacji życiowej.  Kapituła nagrody doceniła Speczyka  za wiele cennych inicjatyw między innymi za założenie pierwszego w Zabrzu Klubu Abstynentów „Nowe Życie”, Stowarzyszenia „Żyj i daj żyć” Organizacji Pożytku Publicznego w Zabrzu oraz Domu „Pokora” dla osób bezdomnych, jak również za organizację wyjazdów integracyjno – rehabilitacyjno – szkoleniowych.

Nagrodę przyznano również za koordynację i wsparcie systemu wychodzenia z bezdomności i utworzenie w Zabrzu Poczekalni – Ogrzewalni jako pierwszego ogniwa tego systemu oraz za stworzenie warunków pracy dla osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie poprzez założenie Spółdzielni Socjalnej Usług Różnych „Skuteczni” w Zabrzu.

W kategorii zbiorowej  statuetkę otrzyma Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu za dbanie o jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, dar jednoczenia ludzi wokół idei pomagania, wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia, a w szczególności za gotowość niesienia pomocy innym. Stowarzyszenie doceniono za zaangażowanie i nieustanne podejmowanie coraz to nowych inicjatyw, kreatywne zarządzanie oraz utrzymanie wysokich standardów jakości świadczonych usług.

Uroczystość wręczenia statuetki Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy odbędzie się 30 września o 17.00 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.