Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Znalazł miejsce w domu dziecka

Znalazł miejsce w domu dziecka Data publikacji: 12 sierpnia 2019Mieszkańcy Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu mają nowego lokatora. To  Ziomek, ośmioletni kundelek, który dotychczas mieszkał w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Tak urzekł dzieciaki, że postanowiły się z nim nie rozstawać i zaadoptować.

Ziomek ma budę, i dużo przestrzeni w ogrodzie. Sporządzono grafik dyżurów, tak, aby każdy z wychowanków, karmił go, sprzątał po nim i wyprowadzał na spacer.

Jestem przekonana, że obecność  Ziomka w naszym domu będzie miała wymiar wychowawczy - mówi Anna Sowa, dyrektor placówki. Dzieci uczą się tego, że bez względu na sytuację, w jakiej się znajdują, mogą spotkać kogoś, kto potrzebuje pomocy, wymaga opieki, kim trzeba się zaopiekować i wziąć za niego odpowiedzialność.

Przyjaźń dzieci z psem zaczęła się od cyklicznych spacerów z czworonogami, organizowanych przez bytomskie schronisko. Kolejny spacer zaplanowano na sobotę, 24 sierpnia.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. G. Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.