Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Znalazł miejsce w domu dziecka

Znalazł miejsce w domu dziecka Data publikacji: 12 sierpnia 2019Mieszkańcy Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu mają nowego lokatora. To  Ziomek, ośmioletni kundelek, który dotychczas mieszkał w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Tak urzekł dzieciaki, że postanowiły się z nim nie rozstawać i zaadoptować.

Ziomek ma budę, i dużo przestrzeni w ogrodzie. Sporządzono grafik dyżurów, tak, aby każdy z wychowanków, karmił go, sprzątał po nim i wyprowadzał na spacer.

Jestem przekonana, że obecność  Ziomka w naszym domu będzie miała wymiar wychowawczy - mówi Anna Sowa, dyrektor placówki. Dzieci uczą się tego, że bez względu na sytuację, w jakiej się znajdują, mogą spotkać kogoś, kto potrzebuje pomocy, wymaga opieki, kim trzeba się zaopiekować i wziąć za niego odpowiedzialność.

Przyjaźń dzieci z psem zaczęła się od cyklicznych spacerów z czworonogami, organizowanych przez bytomskie schronisko. Kolejny spacer zaplanowano na sobotę, 24 sierpnia.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. G. Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.