Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 5, 6, 7 oraz 19

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 5, 6, 7 oraz 19 Data publikacji: 22 maja 2020Od poniedziałku, 25 maja Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi zmiany w kursowaniu na kilku liniach tramwajowych w Bytomiu. Ponadto wznowione zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 49 na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia.

Część zmian w kursowaniu linii tramwajowych spowodowana jest prowadzonymi remontami infrastruktury zarządzanej przez Tramwaje Śląskie S.A. Od najbliższego poniedziałku, 25 maja pasażerów czekają zmiany na liniach numer:

linia nr 5 – likwidacja kursów nocnych na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia – kursy będzie wykonywała linia nr 49;

linia nr 6 – wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy;

linia nr 7 – wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy;

linia nr 19 – wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy;

linia nr 49 – wznowienie kursowania na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia

Warto dodać, że linie nr 6 i 19 będą obsługiwały wyłącznie stanowisko nr 1 (w kierunku Brynowa) na przystanku Katowice Plac Miarki.

Szczegółowe zmiany w Rozkładzie Jazdy dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.