Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miasto będzie oddłużać spółkę Bytomski Sport Polonia Bytom

Zadłużona na ponad 3 mln zł spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzyma wsparcie gminy Bytom. 11 października Rada Miejska jednogłośnie podjęła uchwałę podwyższającą kapitał zakładowy spółki o kwotę 1,9 mln zł. Dodatkowe pieniądze mają m.in. pomóc zmniejszyć zadłużenie spółki.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Złoty i srebrny medal bytomskich lekkoatletów

Złoty i srebrny medal bytomskich lekkoatletów Data publikacji: 7 października 201916 drużyn z województwa śląskiego rywalizowało w finale Wojewódzkiej Licealiady - Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. W imprezie świetnie spisali się reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, którzy wywalczyli złoty /dziewczyny/ i srebrny /chłopcy/ medal.

W finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, który odbył się 4 października w Rudzie Śląskiej młodzi sportowcy rywalizowali w biegach, skoku w dal, rzucie kulą i dyskiem oraz drużynowo w sztafetach. Każdy z zawodników biorący udział w rywalizacji nie tylko walczył o punkty indywidualnie, ale również dla całego zespołu, bowiem suma wszystkich punktów zaliczana była do generalnej klasyfikacji.

Podczas rywalizacji świetnie spisały się nasze drużyny. Drużyna dziewcząt obroniła tytuł sprzed roku, zaś zespół chłopców zdobył tytuł wicemistrzowski. Warto dodać, że najwięcej punktów dla naszych drużyn zdobyli:
Mateusz Kuchman – 800m – 121 pkt;
Wyderka Maciej – 400m  - 117 pkt;
Romberg Adrian – 800m – 114 pkt;
sztafeta 4x100m – 138 pkt w składzie: Zimoląg Oliwia, Napora Alicja, Gawryś Wiktoria, Merzowicz Wiktoria;
Wójcik Alicja – 800m – 120 pkt;
Merzowicz Wiktoria – 200m – 120 pkt;
Michalina Typer – 800m – 116 pkt.     

W imprezie wzięli udział ponadto: Korus Kacper, Kściuk Jakub, Ptak Bartosz, Chluba Michał, Nowak Szymon, Koryciński Wojciech, Dybała Marek, Fiszer Michał, Kandora Marek, Soporski Tomasz, Zamojski Kacper, Książczyk Bartosz, Kulisz Kamil, Dżumało Oliwia, Engelman Weronika, Galuch Vanessa, Łachowska Natalia, Tomanek Wiktoria, Jachym Aleksandra, Nolewajka Martyna, Pietrasz Karolina.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.