Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Zjazd kresowian

Zjazd kresowian Data publikacji: 6 lipca 2019Wielką Galą Kresową "Razem jak w rodzinie. Kresy śpiewają dla Bytomia" w Operze Śląskiej rozpoczął się XXV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian na Jasną Górę.

Podczas uroczystej gali na bytomskiej scenie wystąpili artyści kresowi, którzy wykonali m.in. polskie pieśni patriotyczne i ludowe. Wśród zaproszonych wykonawców znaleźli się Zespół „Faustyna” Równego na Wołyniu, lga Suchomel i „Łanowiczanie” z Ziemi Lwowskiej, Grzegorz Podwójny z Dębna, raper STOPA, Wojciech Habela, Kresowa Kajakarska Wiara, Szwarne Karlusy. Na scenie wystąpili też laureaci I Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Kresowej, który odbył się 12 marca w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych z sześciu śląskich miast. Uroczystość poprowadziła redaktor Danuta Skalska, dziennikarka Radia Katowice autorka „Lwowskiej Fali”.

Wczorajsza gala była wstępem do odbywających się w ten weekend XXV Zjazdu i Pielgrzymki Kresowian na Jasną Górę. Program wydarzenia zamieszczamy poniżej.Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.