Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Poznaliśmy koncepcję Zielonej Strefy przy Katowickiej 29

Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny aktywnie wzięli udział w konsultacjach dotyczących Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej. Dzięki dwóm spotkaniom mogliśmy nie tylko poznać oczekiwania mieszkańców, ale też wspólnie wypracować projekt - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Zielona Strefa na ul. Katowickiej - przyjdź i poznaj koncepcję zagospodarowania terenu

Data publikacji: 31 lipca 2020Chcemy rozmawiać z bytomianami o ich sprawach, dlatego po raz kolejny spotkamy się z mieszkańcami ulicy Katowickiej, aby tym razem zaprezentować im gotową koncepcję zagospodarowania wolnej przestrzeni, jaka powstała po wyburzeniu budynku przy ul. Katowickiej 29 – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W najbliższą środę, 5 sierpnia o 16.30 zapraszamy na II etap konsultacji, podczas którego projektant przedstawi koncepcję zagospodarowania terenu opartą na podstawie wcześniejszych rozmów i pomysłów, jakie zaproponowali mieszkańcy ul. Katowickiej. Przypomnijmy, że 14 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami ul. Katowickiej, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz projektanta, który zaprezentował kilka projektów.

5 sierpnia organizujemy już drugie spotkanie konsultacyjne. Liczymy, że podobnie jak podczas pierwszego, mieszkańcy aktywnie wezmą udział w rozmowach i będą mogli zobaczyć wizualnie, jaki jest pomysł na Zieloną Strefę przy Katowickiej – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.

Projekt Zielona Strefa na ul. Katowickiej to przede wszystkim stworzenie miejsca, w którym wspólny czas będą mogli spędzać nie tylko rodzice z dziećmi, ale również młodzież i dorośli. Oprócz placu zabaw powstanie tam również strefa dla dorosłych i tzw. mała architektura. Projekt będzie realizowany w miejscu, gdzie jeszcze około 10 lat temu stała kamienica, która została wyburzona. Pozostał po niej teren, który przez wiele lat nie był zagospodarowany, a teraz dzięki dofinansowaniu z GZM-u pusty plac zyska nową funkcję – rekreacyjną.
ZS_OK.png

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.