Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Żeglowali po Bałtyku

Żeglowali po Bałtyku Data publikacji: 9 sierpnia 2019Kopenhaga, Helsingor, Kronborg oraz Bornholm. To tylko niektóre miejsca jakie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, którzy wzięli udział w rejsie pod Bałtyku w ramach projektu edukacyjnego „Bytom żąda dostępu do morza”.

Tegoroczny rejs młodzi żeglarze rozpoczęli w Świnoujściu, gdzie zaokrętowali się na pokład żaglowca „Generał Zaruski”. Po szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i obsługi żaglowca, młodzi bytomianie wyruszyli w rejs po Morzu Bałtyckim odwiedzając Kopenhagę, gdzie zwiedzili najpiękniejsze zabytki stolicy Danii, Helsingor, Kronborg, Bornholm oraz Sassnitz na wyspie Rugia. Bytomscy uczniowie zwiedzali nie tylko piękne zabytki i średniowieczne zamki, ale również klify.

Swoją przygodę z morzem młodzi żeglarze zakończyli w porcie w Szczecinie, gdzie wzięli udział w Dniach Morza, na które spłynęły żaglowce z całej Europy. Uczniowie mieli również okazję do odwiedzenia polskiego żaglowca „Fryderyk Chopin”, a dzięki współpracy z Akademią Morską w Szczecinie zobaczyli jak wyglądają pracownie i silniki największych statków oraz w jakich warunkach odbywają swoje zajęcia studenci akademii.

Warto dodać, że rejs po Morzu Bałtyckim odbywał się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, a na maszcie żaglowca „Generał Zaruski” powiewała flaga naszego miasta.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.