Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania

Uwaga kierowcy! 11 marca wprowadzona została kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Książki dla dzieciaków w szpitalu

Książki dla dzieciaków w szpitalu Data publikacji: 24 listopada 2015Dobra wiadomość dla dzieci leczących się na oddziałach pediatrycznych Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Już wkrótce w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaczytani", powstaną tam Biblioteki Małego Pacjenta. To, czy będą bogate, zależy od nas.

Szpitalna rzeczywistość jest smutna i monotonna. Swoje trzeba odsiedzieć, a gdy szykuje się dłuższy pobyt, dobrze jest zorganizować te ciągnące się godziny przy łóżku dziecka. Z książkami jest zdecydowanie raźniej – mówi Hanna, mama małego Michała, który jest częstym pacjentem bytomskiego oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Na trzech działających w bytomskim szpitalu oddziałach dziecięcych funkcjonują świetlice, gdzie na małych pacjentów czekają zabawki, kolorowanki oraz książki. Część z nich przynieśli rodzicie dzieci, które leżały w szpitalu, inne pochodzą z darów przekazywanych placówce np. przez stowarzyszenia.

W ciągu roku w naszych oddziałach: klinicznym, laryngologicznym i chirurgicznym hospitalizowanych jest ok. 4 tys. 300 dzieci. Zgromadzone zbiory książek są już bardzo zniszczone, dlatego gorąco wierzymy, że dzięki tej akcji odświeżymy naszą małą czytelnię – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowa Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

Do 11 grudnia zbiórkę książek dla najmłodszych czytelników prowadzi Młodzieżowy Dom Kultury nr 1. Zbierane są nowe oraz niezniszczone książki wydane po 2000 r.

Darczyńcy przynoszą w większości nowe książki, ale nie brakuje też używanych bajek, lektur, literatury młodzieżowej i pięknej czy nawet encyklopedii. Do tej pory zebrano ok. 30 egzemplarzy.

Warto dodać, że z Biblioteki Małego Pacjenta czytelnicy będą mogli nie tylko wypożyczyć książkę, ale też zabrać ją do domu. W zależności od powodzenia akcji, nowe nabytki będą trafiały do szpitalnej biblioteki co kwartał.

Autor: AK
Zdjęcia: SS nr 2

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.