Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zaśpiewają dla Igorka

Zaśpiewają dla Igorka Data publikacji: 9 stycznia 2019W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, który zaplanowano na 20 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kwietniewskiego 1 w Bytomiu.

Podczas koncertu wystąpią: Ewa Uryga - wokalistka, której w Bytomiu nie trzeba przedstawiać. Jej głos porównywany jest do głosów takich sław jak Mahalia Jackson czy Ella Fitzgerald. Mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych okrzyknęły ją magazyny: „Jazz Forum” i „Twój Blues”.

Tego wieczoru przed bytomską publicznością wystąpi także Jakub Herfort, zwycięzca IX edycji programu Mam Talent. 23-letni wokalista poruszający się wśród swingujących, klasycznych kompozycji muzyki rozrywkowej i nastrojowych ballad, z pewnością zachwyci słuchaczy.

Oprócz wspólnego kolędowania w programie koncertu znajdą się polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Gospel z Kluczborka - znanego z energicznych występów podczas poprzednich edycji imprezy.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje chorego na mukowiscydozę Igora Raszczyka. Chłopiec urodził się 3 sierpnia 2017 r. W szóstym tygodniu życia zdiagnozowano u niego mukowiscydozę. To podstępna, nieuleczalna choroba, a walka z nią jest kosztowna i wymaga od rodziców  wiele determinacji.

Organizatorem koncertu jest Marcin Gad, który będzie akompaniował do wspólnego kolędowania.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

O tym jak można pomóc małemu Igorowi znajdziesz TUTAJ

Plakat koncert.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: FB - ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.