Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Odliczamy dni do wielkiego otwarcia

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek otwiera swe podwoje dla spragnionych kultury. Warto już teraz zarezerwować sobie czas od 5 do 7 kwietnia, przyjść na Dni Otwarte i zobaczyć jak spektakularną metamorfozę przeszedł obiekt.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Zaśpiewają dla Igorka

Zaśpiewają dla Igorka Data publikacji: 7 stycznia 2019W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, który zaplanowano na 20 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kwietniewskiego 1.

Podczas koncertu wystąpią: Ewa Uryga - wokalistka, której w Bytomiu nie trzeba przedstawiać. Jej głos porównywany jest do głosów takich sław jak Mahalia Jackson czy Ella Fitzgerald. Mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych okrzyknęły ją magazyny: „Jazz Forum” i „Twój Blues”.

Tego wieczoru przed bytomską publicznością wystąpi także Jakub Herfort, zwycięzca IX edycji programu Mam Talent. 23-letni wokalista poruszający się wśród swingujących, klasycznych kompozycji muzyki rozrywkowej i nastrojowych ballad, z pewnością zachwyci słuchaczy.

Oprócz wspólnego kolędowania w programie koncertu znajdą się polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Gospel z Kluczborka - znanego z energicznych występów podczas poprzednich edycji imprezy.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje chorego na mukowiscydozę Igora Raszczyka. Chłopiec urodził się 3 sierpnia 2017 r. W szóstym tygodniu życia zdiagnozowano u niego mukowiscydozę. To podstępna, nieuleczalna choroba, a walka z nią jest kosztowna i wymaga od rodziców  wiele determinacji.

Organizatorem koncertu jest Marcin Gad, który będzie akompaniował do wspólnego kolędowania.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

O tym jak można pomóc małemu Igorowi znajdziesz TUTAJ

Plakat koncert.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. FB, ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.