Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga mieszkańcy! 14 sierpnia Urząd Miejski oraz USC będą nieczynne

W związku z zarządzeniem prezydenta Bytomia o ustanowieniu dnia wolnego za święta przypadające w sobotę dla pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu, informujemy, że w piątek, 14 sierpnia Urząd Miejski oraz Urząd Stanu Cywilnego w Bytomiu będą nieczynne.

Poznaliśmy koncepcję Zielonej Strefy przy Katowickiej 29

Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny aktywnie wzięli udział w konsultacjach dotyczących Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej. Dzięki dwóm spotkaniom mogliśmy nie tylko poznać oczekiwania mieszkańców, ale też wspólnie wypracować projekt - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Bytomskie Mieszkania wymienią ponad 500 okien w lokalach gminnych

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rok 2019 dobrym rokiem inwestycji i poprawy finansów Bytomia - jest raport o stanie miasta

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz udostępnił dziś mieszkańcom i przekazał oficjalnie do Rady Miejskiej raport o stanie miasta za rok 2019. Z liczącego prawie 150 stron dokumentu dowiemy się, jak funkcjonowało miasto w 2019 r. Dyskusja na temat raportu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej dnia 24 sierpnia.

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów Data publikacji: 27 lipca 2020W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

W przypadku przybycia do wydziału bez ustalonego wcześniej terminu, wizyta odbywa się w reżimie sanitarnym (1 osoba przypada na jeden pokój obsługi). W celu zapewnienia obsługi w danym dniu (bez konieczności oczekiwania na swoją kolejkę) będą wydawane na dany dzień bilety z podaną godziną obsługi od godz. 7.30 przy bocznym wejściu.

- Jeden bilet – oznacza załatwienie 1 sprawy;
- Liczba klientów  (wydanych biletów na dany dzień ) jest ograniczona;
- Poniedziałek – 30 sztuk;
- Wtorek, Czwartek, Piątek -  22 sztuk;
 - Środa – 15 sztuk.

Dla pojazdów  nowych (zakupionych w salonie lub sprowadzonych z zagranicy istnieje możliwość umówienia wizyty telefonicznie) pod numerem tel. 32 28 36 132  – umawianie wizyt wyłącznie na dany tydzień - liczba klientów ograniczona.

Jeżeli klient zamierza zarejestrować dwa i więcej  niż dwa pojazdy należy to wcześniej zgłosić telefonicznie pod numerem telefonu:  32 28 36 150. Zostanie zaproponowana inna, dogodna forma załatwienia sprawy.

Rejestracja zakupionego w salonie, sprowadzonego z zagranicy oraz przerejestrowywanego pojazdu odbywa się  w zarezerwowanym wcześniej poprzez Internet terminie - rezerwacji można dokonywać TUTAJ

Jednocześnie informujemy, że w związku z ogłoszonym stanem epidemii został wydłużony do 180 dni termin na:
- zarejestrowanie pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej  
- zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.