Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Taneczne serce znów zabije mocniej w Bytomiu

Po sześciu latach  przerwy, w nowej formule, z bogatym programem  spektakli oraz imprez towarzyszących, powraca do Bytomia festiwal taneczny. Od 21 do 30 czerwca w ramach Festiwalu ROZBARK in MOTION zaprezentowane zostaną najciekawsze produkcje teatru tańca z kraju i ze świata. 

Dni Bytomia 2019 - muzyczna gratka za pieniądze sponsorów

Muzyczne święto stworzone dla bytomian, skomponowane przez bytomian, ale sfinansowane z pieniędzy sponsorów. Już 22 i 23 czerwca, w pierwszy weekend wakacji na placu Sobieskiego wystąpią m.in.: Kamil Bednarek, Piękni i Młodzi, Czadoman, Gromee, Kasia Moś i Bezimienni. Odliczamy czas do Dni Bytomia!

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Zakończenie sezonu w Teatrze Rozbark

Zakończenie sezonu w Teatrze Rozbark Data publikacji: 11 czerwca 2018Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark postanowił zakończyć mijający sezon artystyczny z prawdziwym przytupem. W ciągu trzech dni zobaczymy cztery spektakle, w tym jedną premierę.

W czwartek, 14 czerwca na deskach bytomskiego teatru tańca po raz pierwszy zobaczymy spektakl "We_selle" w reżyserii Wojciecha Mochnieja. Treść spektaklu oscyluje wokół tematu wesela. Odnajdziemy w nim odniesienia do kanonu polskiej literatury – „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Ślubu” Witolda Gombrowicza. Nie zabraknie również odwołań do kultury współczesnej i popularnej, w tym do filmów Wojciecha Smarzowskiego. Początek spektaklu o godzinie 19:00.

Dzień później, w piątek /15 czerwca/ Teatr Rozbark zaprezentuje dwa spektakle: "ziemia niczyja / nobody’s landscape" oraz "Kamuflaż”. Ten pierwszy przygotowała Anna Piotrowska i będzie w nim opowiadać o poczuciu przynależności i przestrzeni, w której nie ma zasad i nie można się zakorzenić. Tego samego wieczoru zobaczymy jeszcze spektakl "Kamuflaż" w reżyserii Anity Szurek i Tomka Pomersbacha, którego punktem wyjścia jest postać Marilyn Monroe. Artyści chcą pokazać jak jej cielesność – dzięki której stała się ikoną i gwiazdą - stała się jednocześnie jej przekleństwem.

16 czerwca, ostatniego dnia tego trzydniowego maratonu, zobaczymy spektakl "Stymulacja ciała" & "Poza horyzont” Kieleckiego Teatru Tańca. Podczas przedstawienia będziemy mieć niezwykłą możliwość zajrzenia do sali ćwiczeń tancerzy i doświadczenia tego, w jaki sposób ćwiczenia taneczne przekształcane są w widowisko teatralne. Kieleckie przedstawienie składa się z dwóch części. "Stymulacja ciała" to prezentacja ćwiczeń stosowanych w procesie kształtowania techniki i zdolności motorycznych tancerza w stylach tańca jazzowego. "Poza horyzont" jest artystycznym opracowaniem jazzowego tańca scenicznego opartego przede wszystkim na relacji wykonawców.

Teatr Rozbark przygotował nam prawdziwie taneczne zwieńczenie sezonu teatralnego.

Autor: ww
Zdjęcia: Piotr Jaruga

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.