Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie Data publikacji: 26 czerwca 2020Nie było tradycyjnej akademii i uroczystego rozdania świadectw. Wybór formy zakończenia roku szkolnego należał do poszczególnych placówek i w większości z nich ze względów bezpieczeństwa zorganizowano je inaczej niż zwykle. Wakacje rozpoczęło dziś /26 czerwca/ 15 tys. 929 bytomskich uczniów.

Na ten dzień z utęsknieniem czekało 10 tys. 693 uczniów szkół podstawowych, 1 903 licealistów, 2 439 uczniów techników, 844 uczniów Szkół Branżowych I stopnia oraz 50 uczniów szkół przysposabiających do pracy. Ze względu na epidemię i wciąż obowiązujące ograniczenia, placówki nie mogły zorganizować uroczystej ceremonii dla całej społeczności szkolnej. Część ze szkół zdecydowała się na zdalne pożegnanie roku szkolnego z możliwością indywidualnego odbioru świadectwa w określonym czasie lub innym ustalonym terminie.

To był dla nas wszystkich trudny rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele, a przede wszystkim rodzice musieli zmierzyć się z sytuacją, z jaką dotąd nie mieli do czynienia. Dziękuję, że wspólnie udało nam się odnaleźć w tej nowej, zaskakującej rzeczywistości. Nie byłoby to możliwe bez otwartości na dialog i współpracy całego środowiska szkolnego - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.