Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 listopada 2019, Cecylia, Jonatan, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kogo zaprosić na Dni Bytomia? Rusza internetowe głosowanie!

Do 1 grudnia bytomianie mogą wybrać artystę, którego chcieliby zaprosić do udziału w przyszłorocznych Dniach Bytomia. Muzycy, którzy w internetowym głosowaniu zdobędą najwięcej głosów, zostaną zaproszeni do udziału w obchodach święta miasta. Głosuj!

14. Gorczycki Festiwal

Przed nami 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Pierwszy koncert w Bytomiu już w piątek, 15 listopada na scenie Opery Śląskiej.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Zainaugurowano IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki im. Adama Didura

Zainaugurowano IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki im. Adama Didura Data publikacji: 31 marca 2019Operą „Aida” Giuseppe Verdiego na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu zainagurowano dzisiaj, 31 marca IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki im. Adama Didura. 1 kwietnia rozpoczną się przesłuchania uczestników konkursu, do którego zgłosiło się aż 76 osób.

Dzisiejszy spektakl, który zainaugurował Konkurs Wokalistyki im. Adama Didura publiczność oklaskiwała na stojąco, dziękując zarówno maetro Tadeuszowi Kozłowskiemu, jak również znakomitym artystom, którzy zaprezentowali się na scenie. Wśród nich byli między innymi:  AIDA - Anna Patrys, AMNERIS - Małgorzata Walewska RADAMES - Luis Chapa, AMONASTRO - Andrzej Dobber, RAMFIS- Zbigniew Wunsch, FARAON - Bogdan Kurowski, KAPŁANKA - Anna Noworzyn-Sławińska czy POSŁANIEC - Piotr Rachocki.

Warto również dodać, że uczestnikami tegorocznej edycji konkursu są przedstawiciele aż 13 krajów, między innymi z: Polski, Stanów Zjednoczonych, Chin, Brazylii, Rosji, Australii, Ukrainy, Izraela, Chorwacji czy Libanu. Uczestnikom podczas prezentacji będą towarzyszyli akompaniatorzy: Grzegorz Biegas, Larisa Czaban, Natalya Gaponenko, Mirella Malorny-Konopka oraz Olena Skrok. Zmagania konkursowe oceni jury w składzie: prof. Izabela Kłosińska, Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, dr Michael Nemeth, Wiesław Ochman, prof. Feliks Widera oraz Wasyl Wowkun.

Galę wręczenia nagród oraz koncert laureatów, zaplanowano na 7 kwietnia w Operze Śląskiej w Bytomiu. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znaleźli się: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bytom Mariusz Wołosz oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Konkurs będzie transmitowany online na: www.adamdidur.com Informacje można także śledzić na FB.

Przypomnijmy, że I Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura odbył się w Operze Śląskiej w Bytomiu w 1979 roku i był pierwszym w Polsce konkursem typowo operowym.Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.