Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2019, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

#BO_Bytom: znamy zwycięskie projekty Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

61 projektów, 26 tys. 965 ważnych głosów, z czego 22,5 tys. głosów oddanych w głosowaniu internetowym, a blisko 4,5 tys. – tradycyjnie, poprzez karty do głosowania. Bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego jest projekt #BO Rozbark.

Medale Miasta Bytomia 2019

W Bytomiu nie brakuje ludzi i organizacji niebanalnych, zaangażowanych, oddanych temu co robią i miastu. Dzięki nim Bytom może być dumny ze swoich mieszkańców. Wczoraj, w trakcie Gali Arii Barokowych: Vivica Genaux & Capella Cracoviensis zostali wyróżnieni Medalem Miasta Bytomia 2019.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O zagrożeniach współczesnej młodzieży

O zagrożeniach współczesnej młodzieży Data publikacji: 24 maja 2017Zagrożeniom współczesnego świata, z którymi spotyka się dziś młodzież poświęcona była konferencja z cyklu "Inteligentna i emocjonalna służba zdrowia. Dylematy współczesnej młodzieży". Konferencja zorganizowana została w środę (24 maja) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Konferencja ta jest niezmiernie ważna, bo adresowana nie tylko do młodzieży. Pamiętajmy, że każdy z nas jest narażony na zagrożenia czyhające chociażby w cyberprzestrzeni. Dlatego tak niezmiernie istotna jest profilaktyka. Dziękuję wszystkim prelegentom, uznanym medykom, którzy przybliżą zagadnienia związane z antykoncepcją czy chorobami cywilizacyjnymi takimi jak otyłość - przywitał uczestników Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

To już czwarta edycja tego spotkania. Jej inicjatorem jest Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu. Konferencja dotykała takich tematów jak: antykoncepcja, zapobieganie zakażeniom przenoszonym drogą płciową, zaburzenia odżywiania, zażywanie środków odurzających. O tych ostatnich zagrożeniach i konsekwencjach prawnych z nich wynikających mówili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Wśród prelegentów znalazła się prof. Anita Olejek, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ginekologii i położnictwa, prof. Anna Obuchowicz - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii, Dorota Siebiata-Tomczyk - pedagog zdrowia, dr Ewa Wojtyna - psychiatra, psychoterapeuta Leszek Jaroszewski, Anna Lenkiewicz z bytomskiej policji oraz dr Aneta Warmuz-Wancisiewicz - Zakład Pielęgniarstwa Pediatrycznego.

Profesor Anita Olejek przypomniała, że współczesne kobiety niezależnie od wieku szukają różnych metod zapobiegającym ciążom. Zadała kłam powszechnym stwierdzeniom, że antykoncepcja może powodować bezpłodność. Stosowanie pigułek nie powoduje trudności z późniejszym zajściem w ciążę. Jest wiele zalet stosowania tego typu antykoncepcji. Kobiety zażywające tabletki są w mniejszym stopniu narażone na nowotwory jajnika, zapobiegają także osteoporozie - wymieniała profesor. 

Kwestię otyłości jako wyzwania zdrowotnego i cywilizacyjnego poruszyła prof. Anna Obuchowicz. Zauważamy, że jeśli sami wypracujemy fatalne nawyki żywieniowe - najczęściej przekazujemy je swoim dzieciom. Dodatkowym zagrożeniem jest fakt, że otyłość łączy się z innymi chorobami zwiększającymi ryzyko wczesnego zgonu - przestrzegała Obuchowicz.

O promowanie zachowań prozdrowotnych apelowała do młodzieży Kornelia Cieśla, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 2. Zdrowie Was, młodych, leży tylko w Waszych rękach. Mamy tylko jedno życie. Warto więc działać w myśl zasady: co masz czynić, czyń prędzej - zaznaczyła.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniły występy artystyczne zaprzyjaźnionych ze szpitalem placówek.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.