Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zagrali dla Domu Nadziei w Bytomiu - Bobrku

Zagrali dla Domu Nadziei w Bytomiu - Bobrku Data publikacji: 7 stycznia 2019Dziesięć zespołów wzięło udział w Noworocznym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej dla „Domu Nadziei”, który w sobotę, 5 stycznia rozegrano w Hali na Skarpie.

Podczas turnieju zorganizowano nie tylko zbiórkę pieniędzy, ale również licytację gadżetów sportowych, dzięki czemu udało się zebrać 4656,10 zł. Kwota zostanie przeznaczona na remont budynków po starym gimnazjum w Gliwicach, który będzie nowym domem dla podopiecznych ośrodka. „Dom Nadziei” jednak nie wyprowadzi się całkowicie z Bytomia. Pozostanie tutaj Poradnia Profilaktyki Uzależnień na ul. ks. Koziołka, gdzie przyjmują terapeuci, którzy pracują w ośrodku.

W sobotnich zawodach najlepiej zaprezentowała się drużyna Madej Wróbel, która wyprzedziła zespoły Danmar/Kuś i FC Bar Karolinka. Reprezentanci „Domu Nadziei” zajęli 10. miejsce, jednak to właśnie zawodnicy tej drużyny zostali wybrani w kategorii: najlepszy zawodnik i bramkarz.

Przypomnijmy, że bytomski ośrodek prowadzony jest przez Fundację Dom Nadziei. Jego program skierowany jest do młodzieży uzależnionej. Przez 23 lata do ośrodka przyjęto ponad 2 tysiące podopiecznych. Fundacja Dom Nadziei, oprócz ośrodka dla uzależnionej młodzieży, prowadzi też poradnię profilaktyki i leczenia uzależnień, a także podejmuje różne działania profilaktyczne, prowadzi szkolenia i cykliczne konferencje naukowe.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Dom Nadziei

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.