Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zagłosuj na list młodej bytomianki

Zagłosuj na list młodej bytomianki Data publikacji: 1 czerwca 2015Szczerze i prosto z serca – taki jest list Ewy Kokot - uczennicy SP nr 5, która bierze udział w konkursie na najpiękniejszy list dla Ziemi. Praca młodej bytomianki zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału. By wygrała, potrzebne są głosy internautów.

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Praca uczennicy z Bytomia została wyłoniona spośród kilkuset tysięcy listów napisanych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całym kraju.

Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było ograniczanie ilości odpadów i ekokonsumpcja. Uczniowie w listach przedstawiali pomysły na to, co można zrobić na etapie zakupów, a następnie w domach, szkole, w wolnym czasie, by minimalizować ilość wytwarzanych każdego dnia śmieci. Swoje propozycje prezentowali w formie pisanej lub rysowanej. Część uczniów stworzyła również kolaże, a nawet krótkie komiksy.

Do 10 czerwca potrwa internetowe głosowanie, podczas którego o największą liczbę głosów walczy aż 100 prac. Dla 10 najlepszych listów przewidziano atrakcyjne nagrody, a dla 90 pozostałych – wyróżnienia.

By zagłosować wystarczy wejść na: http://listydlaziemi.pl/konkurs-2015 i oddać swój głos na wybraną pracę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: http://listydlaziemi.pl/ lub Facebooku tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.