Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zadbaj o swoje serce - zgłoś się do programu teleopieki kardiologicznej

Zadbaj o swoje serce - zgłoś się do programu teleopieki kardiologicznej Data publikacji: 15 września 2020



logo serce.jpg

Są jeszcze wolne miejsca w ramach projektu Zdalna opieka kardiologiczna, jako wsparcie dla osób niesamodzielnych,  realizowanego ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
 
Projekt skierowany jest do mężczyzn zamieszkujących obszar rewitalizacji, którzy są w trakcie leczenia kardiologicznego lub już wcześniej mieli problemy z sercem (do roku przed rekrutacją), a także są zagrożeni ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (osoby korzystające z pomocy  społecznej, osoby z niepełnosparwnością, niesamodzielne).
 
Pacjenci, którzy zakwalifikują się do projektu  zostaną wyposażeni w urządzenie do zdalnego monitorowania pracy serca oraz dodatkowe wyposażenie - mówi Katarzyna Strzelecka z firmy VikiViki, która realizuje projekt we współpracy z firmą American Heart of  Poland SA. Dzięki transmisji parametrów związanych z układem krążenia do Centrum Monitorowania Serca, dyżurujący personel medyczny będzie w stanie udzielić pacjentowi natychmiastowej pomocy, udzielając konsultacji telefonicznej lub wzywając karetkę pogotowia - dodaje Katarzyna Strzelecka.
 
Warto wspomnieć, że każdy uczestnik zostanie również objęty badaniami diagnostycznymi na początku oraz na końcu trwania projektu. Usługa jest bezpłatna i będzie można z niej korzystać przez 12 miesięcy. Co ważne, uczestnicy projektu będą mogli przesyłać badania EKG oraz korzystać z telekonsultacji przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Projekt będzie realizowany do końca września 2021 roku.

Więcej informacji pod numerami telefonu: 600 544 405 lub 600 544 455.

Projekt „Zdalna opieka kardiologiczna, jako wsparcie dla osób niesamodzielnych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji na: https://ahop.pl/dotacje/


Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.