Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Za ponad 4 mln zł zmodernizowano kolejny obiekt sportowy

Za ponad 4 mln zł zmodernizowano kolejny obiekt sportowy Data publikacji: 2 listopada 2018Pełnowymiarowe boisko piłkarskie z odwodnieniem, trawą syntetyczną, trybunami na 200 miejsc, a także zmodernizowanym oświetleniem. Zakończyła się przebudowa boiska piłkarskiego Silesii Miechowice przy ul. Dzierżonia. Boisko uzyskało certyfikat FIFA Quality PRO.

To już kolejny obiekt sportowy oddany do użytku w tak krótkim czasie. Od wielu lat prowadzimy działania, aby poprawić infrastrukturę sportową w naszym mieście, stwarzając dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do rozwijania swoich pasji – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszego otwarcia boiska w Miechowicach.

Inwestycja, która zrealizowana została w pół roku kosztowała 4 mln 176 tys. zł, z czego 1 930 700 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Modernizacja boiska „dolnego” obejmowała między innymi: wykonanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z odwodnieniem oraz nawierzchnią z trawy syntetycznej /spełniającej wymagania FIFA Quality Concept for Footbal Turf/ i piłkochwytów, budowę trybuny dla kibiców na 200 miejsc, remont istniejącego oświetlenia, wykonanie ogrodzenia obiektu oraz montaż sprzętu sportowego na boisku.

Warto dodać, że zmodernizowany obiekt został również dostosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez budowę, po obu stronach trybun, miejsc dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki tej inwestycji nasz klub dostał drugą szansę. Wierzę, że chętnych, by tu trenować nie zabraknie. Zapraszamy dzieci i młodzież z Miechowic i nie tylko – mówił Piotr Zorzycki, prezes KS Silesia Miechowice.

Przypomnijmy, że w tym roku oddana została do użytku za prawie 3,7 mln zł nowa hala tenisowa Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej, której budowę wsparło miasto kwotą prawie 1,5 mln zł. Ponadto trwa rekultywacja blisko 30 ha obszaru terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik.

Powstaną tam między innymi: siłownie plenerowe, ścieżki rowerowe i piesze, a także nowe boiska sportowe. Inwestycja ma zostać ukończona w maju 2019 roku, a na jej realizację gmina Bytom pozyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który pokryje 85% wartości zadania. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 24 mln zł.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.