Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Z wojewodą śląskim o bezpieczeństwie i walce z odpadami

Z wojewodą śląskim o bezpieczeństwie i walce z odpadami Data publikacji: 22 maja 2019O stanie bezpieczeństwa w mieście, walce z nielegalnym procederem zwożenia i składowania odpadów w Bytomiu, a także współpracy w tym zakresie władz miasta i służb wojewody śląskiego rozmawiali /21 maja/ z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem zastępca prezydenta Bytomia Waldemar Gawron i radny Maciej Bartków.

Podczas rozmowy w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, zastępca prezydenta Bytomia Waldemar Gawron, poruszył przede wszystkim temat trwającej walki władz miasta ze zwożeniem odpadów, jak również podkreślił ogromną skalę tego procederu z jaką mamy do czynienia w Bytomiu. Dowodem na to były ostatnie zatrzymania w naszym mieście kilku ciężarówek – Straż Miejska i Policja złapała na gorącym uczynku kierowców ciężarówek, którzy przewozili i wyrzucali odpady.

Wojewoda śląski podczas spotkania zapewnił nas o wsparciu i współpracy podległych sobie służb zarówno w kwestiach bezpieczeństwa miasta, jak również w walce z nielegalnymi odpadami. To dla nas bardzo ważne, bowiem tylko wspólnymi siłami możemy rozwiązać ten problem w naszym mieście – mówi zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron.

Warto podkreślić, że wiceprezydent Gawron w sprawie walki z nielegalnych procederem zwożenia i składowania odpadów w Bytomiu spotkał się już z marszałkiem i członkami zarządu województwa śląskiego oraz Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.