Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+: czas na aktualizację

Aż 148 nowych projektów trafi na listę uzupełniającą do Gminnego Programu Rewitalizacji w Bytomiu. To projekty obejmujące m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z wizytą w Czechach

Z wizytą w Czechach Data publikacji: 9 września 2019W ten weekend we Vsetnie, mieście partnerskim Bytomia, odbyły się Valasskie Zarenie, coroczna impreza promująca Morawską Wołoszczyznę. Na to wydarzenie zaproszenie przyjęła m.in. delegacja z Bytomia.

Z partnerską wizytą do Czech udał się wiceprezydent Waldemar Gawron, który spotkał się z władzami Vsetina oraz wziął udział w festiwalowych wydarzeniach, na które złożyły się liczne koncerty i pokazy. Była to również okazja do rozmów i wymiany doświadczeń z partnerami Vsetina, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali z Mödling w Austrii oraz Starej Lubovnej i Trencianskich Teplic w Słowacji.

Podczas spotkań poruszono m. in. tematykę związaną z gospodarką odpadami, a także omówiono realizowane w Bytomiu i Vsetinie projekty finansowane z funduszy unijnych. 

Wiceprezydent Waldemar Gawron odwiedził wyremontowane pracownie jednej z vsetińskich szkół, z którą współpracuje Szkoła Podstawowa nr 32 w Stroszku, realizując wspólne projekty edukacyjne. Gospodarze pochwalili się także swoimi inwestycjami, w szczególności remontem lodowiska oraz modernizacją budynku miejscowego teatru.

Przypomnijmy, że w tym roku mija 15 lat od podpisania umowy partnerskiej między Bytomiem i Vsetinem. Dzięki porozumieniu zarówno w naszym mieście, jak i u naszych południowych sąsiadów, realizowano wspólne projekty na niwie oświaty, polityki społecznej i gospodarki.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. M. Bosek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.