Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z wizytą w Czechach

Z wizytą w Czechach Data publikacji: 9 września 2019W ten weekend we Vsetnie, mieście partnerskim Bytomia, odbyły się Valasskie Zarenie, coroczna impreza promująca Morawską Wołoszczyznę. Na to wydarzenie zaproszenie przyjęła m.in. delegacja z Bytomia.

Z partnerską wizytą do Czech udał się wiceprezydent Waldemar Gawron, który spotkał się z władzami Vsetina oraz wziął udział w festiwalowych wydarzeniach, na które złożyły się liczne koncerty i pokazy. Była to również okazja do rozmów i wymiany doświadczeń z partnerami Vsetina, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali z Mödling w Austrii oraz Starej Lubovnej i Trencianskich Teplic w Słowacji.

Podczas spotkań poruszono m. in. tematykę związaną z gospodarką odpadami, a także omówiono realizowane w Bytomiu i Vsetinie projekty finansowane z funduszy unijnych. 

Wiceprezydent Waldemar Gawron odwiedził wyremontowane pracownie jednej z vsetińskich szkół, z którą współpracuje Szkoła Podstawowa nr 32 w Stroszku, realizując wspólne projekty edukacyjne. Gospodarze pochwalili się także swoimi inwestycjami, w szczególności remontem lodowiska oraz modernizacją budynku miejscowego teatru.

Przypomnijmy, że w tym roku mija 15 lat od podpisania umowy partnerskiej między Bytomiem i Vsetinem. Dzięki porozumieniu zarówno w naszym mieście, jak i u naszych południowych sąsiadów, realizowano wspólne projekty na niwie oświaty, polityki społecznej i gospodarki.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. M. Bosek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.