Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

Z Politechniką w fascynujący świat nauki

Z Politechniką w fascynujący świat nauki Data publikacji: 6 listopada 2018 
EU_header.png
Twoje dziecko jest żądne wiedzy, a ty chcesz pogłębić swoje umiejętności wychowawcze? Akademickie Laboratorium Innowacji i Kreatywności to projekt dla was!

Dzięki porozumieniu o współpracy, jakie nasze miasto podpisało z Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach swoją działalność rozpoczął Uniwersytet Młodego Odkrywcy, w ramach którego zaplanowano cykl warsztatów Akademickie Laboratorium Innowacji i Kreatywności.

Prowadzone w murach Politechniki Śląskiej przez wykładowców akademickich wykłady i praktyczne ćwiczenia przybliżą młodym uczestnikom fascynujący świat nauki. Zastosowane podczas zajęć innowacyjne metody nauczania oparte na zainteresowaniach i preferencjach dzieci i młodzieży z całą pewnością zmotywują ich do twórczego myślenia, rozwoju wyobraźni i kreatywności.

Na każdego uczestnika w wieku od 6 do 15 lat czekają sobotnie wykłady matematyczno- przyrodnicze, humanistyczno-społeczne. Jak zaznaczają twórcy projektu, głównym założeniem jest wzbudzić w uczestnikach ciekawość świata, wyzwolić w nich kreatywne myślenie oraz nauczyć pracy w zespole.

Rodzice/opiekunowie będą mieli możliwość, podczas przygotowanych specjalnie dla nich wykładów i warsztatów, pogłębienia swojej wiedzy z zakresu wychowania i kontaktów interpersonalnych z dziećmi oraz okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami zajęć.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport uczestników z Bytomia do miejsca realizacji zajęć w Gliwicach (i z powrotem) oraz opiekę podczas transportu wszystkich uczestników i podczas zajęć projektowych w dwóch młodszych grupach.

Więcej szczegółowych informacji na: https://www.polsl.pl/Wydzialy/RK/Alik/Strony/O_projekcie.aspx

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.