Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Z mozaiką do miast partnerskich

Z mozaiką do miast partnerskich Data publikacji: 17 maja 2020Becekowe mozaiki 2020 - projekt, który porwał bytomian do samodzielnego tworzenia, stał się doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia spowodowanego domową izolacją. Akcja zatacza coraz szersze kręgi, bo do komponowania ozdób z kawałków ceramiki Bytom zaprosił także miasta partnerskie.

Przypomnijmy, że Becekowe mozaiki 2020 to efekt współpracy Beceku z organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami, którzy wzięli udział w warsztatach tworzenia tych wyjątkowych kompozycji. Część z nich ozdobiła już donice przy pl. Karin Stanek.

W ramach tegorocznego projektu powstanie ponad 300 kwiatów mozaikowych. Efektem finalnym będzie mural, którego ideą ma być pokazanie partnerskiej więzi oraz upamiętnienie tego trudnego czasu poprzez kreatywne działania.

Do projektu Bytom zaprosił także miasta partnerskie, a pakiety z instrukcją i wielobarwnymi kawałkami ceramiki, z których powstaną mozaiki, wysłano do Vestina, Recklinghausen oraz słoweńskiego Ormoż.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.