Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Odliczamy dni do wielkiego otwarcia

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek otwiera swe podwoje dla spragnionych kultury. Warto już teraz zarezerwować sobie czas od 5 do 7 kwietnia, przyjść na Dni Otwarte i zobaczyć jak spektakularną metamorfozę przeszedł obiekt.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Z miłości do kina, z miłości do Bytomia

Z miłości do kina, z miłości do Bytomia Data publikacji: 27 sierpnia 2018Pokazy filmowe, warsztaty, część konkursowa oraz możliwość spotkania z wybitnymi reżyserami – Kazimierzem Kutzem oraz Dorotą Kobielą i  Hugh Welchmanem – to tylko część atrakcji przygotowanych dla miłośników sztuki filmowej.

Program trzydniowego festiwalu, który rozpocznie się 6 września, mogliśmy poznać dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Biurze Promocji Bytomia. Organizatorzy zdradzili, że podczas IV edycji Bytom Film Festiwal znajdziemy m.in. trzy filmy Kazimierza Kutza, które pokazują różne oblicza twórczości tego reżysera. W nawiązaniu do tej tematyki odbędą się prelekcje, spotkania z aktorami, a także z samym reżyserem. Poprowadzi je wybitny znawca jego twórczości profesor Andrzej Gwóźdź.

Ci, którzy do tej pory nie widzieli nominowanego do Oskara filmu „Twój Vincent”, będą mogli nadrobić zaległości i spotkać się z twórcami filmu: pochodzącą z Bytomia Dorotą Kobielą oraz Hugh Welchmanem.

Wyrafinowani miłośnicy sztuki filmowej ucieszą się z możliwości poznania dwóch fascynujących biografii: legendarnego krytyka filmowego Rogera Eberta oraz jego polskiego odpowiednika, Zygmunta Kałużyńskiego.

Organizatorzy festiwalu przygotowali również wyjątkowe widowisko łączące ze sobą kino, operę oraz muzykę. Podczas specjalnego nocnego pokazu, który odbędzie się w Operze Śląskiej będziemy mogli zobaczyć film „Halka” z 1929 roku z wykonywaną na żywo muzyką.

Festiwal zakończy pokaz wyjątkowego debiutu - filmu  “Over the Limit” w reżyserii Marty Prus. Ten zdobywający laury na światowych festiwalach film to opowieść o samotności i cenie sukcesu olimpijskiej gimnastyczki Rity Mamun. Podczas gali zamknięcia zobaczymy również nagrodzone filmy w kategoriach fabuła, dokument oraz eksperyment/animacja, które otrzymają nagrodę główną - Bytomskiego Lwa.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.

Pełen program, więcej informacji oraz rezerwacja miejsc na stronie: http://festivalbytom.pl

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/uUbert KLimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.