Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Z aparatem o każdej porze roku

Z aparatem o każdej porze roku Data publikacji: 7 października 2019Ta propozycja z pewnością zainteresuje tych, którzy kochają fotografię oraz tych, którzy choć „opstrykali” Bytom z każdej strony, wciąż znajdują tu niekończące się inspiracje. Dziś /7 października/ ruszają zapisy na cykl warsztatów fotograficznych „Bytom uśmiecha się do Ciebie”, które poprowadzi ceniony fotograf Arkadiusz Ławrywianiec.

Warsztaty będą organizowane w odsłonach sezonowych. Zaczynamy już w październiku cyklem jesiennym. Jeśli macie żyłkę do zdjęć i własny sprzęt fotograficzny, nie zwlekajcie, bo w każdym z cyklów może wziąć udział tylko 10 uczestników – mówi Aleksandra Prajs, kierowniczka Biura Promocji Bytomia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zaproszenie skierowane jest do fotografów amatorów, których umiejętności są na poziomie średnio zaawansowanym. O tym, kto ostatecznie zakwalifikuje się do udziału w warsztatach zdecyduje prowadzący na podstawie próbki twórczości, którą zgłaszający powinien dołączyć do zgłoszenia.

Aby zgłosić się do konkursu należy wybrać co najmniej 10 swoich zdjęć (może być link do portfolio lub bloga fotograficznego), a następnie przesłać je na: konkursbytom@gmail.com razem z wypełnioną kartą zgłoszeniową oraz oświadczeniem. Zgłoszenia można dokonać również osobiście w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Spośród wszystkich zdjęć wykonanych podczas warsztatów, wybierzemy trzynaście zwycięskich ujęć, które trafią na karty miejskiego kalendarza na 2021 rok. Pozostałe zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej warsztaty i zostaną utrwalone w publikacji wieńczącej projekt
– mówi Aleksandra Prajs.

Zapisy potrwają do czwartku, 17 października.

O prowadzącym

Arkadiusz Ławrywianiec jest prezes zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Fotografią zajmuje się od 1986 roku. W latach 1994-2015 pracował w „Dzienniku Zachodnim” jako fotoreporter. Od 2016 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum.

Ławrywaniec jest autorem i współautorem wystaw krajowych i zagranicznych. Jego prace pokazywane były we Francji, Czechach, Macedonii i Niemczech.  Zajmuje się głównie reportażem i dokumentem fotograficznym. Jest autorem albumów fotograficznych „Tajemnice pracowni” i „Kiduszin Nisuin”.

Regulamin warsztatów

Karta zgłoszeniowa

Oświadczenie

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.