Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

XVI Międzynarodowy Festiwalu Modelarski - Bytom 2020 za nami

XVI Międzynarodowy Festiwalu Modelarski - Bytom 2020 za nami Data publikacji: 16 października 2020Jedna z najbardziej popularnych imprez w naszym mieście – Międzynarodowy Festiwal Modelarski z powodu zagrożenia epidemiologicznego, tym razem odbyła się on-line. Mimo to w wydarzeniu wzięło udział 181 zawodników z 20 krajów.

Przypomnijmy, że impreza miała się odbyć w marcu jednak ze względu na stan zagrożenia  epidemiologicznego organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu imprezy na październik, lecz niestety obecna sytuacja sanitarna nadal uniemożliwiła organizację festiwalu według dotychczasowych zasad. Dlatego też organizatorzy podjęli decyzję, aby tegoroczną edycję wydarzenia przeprowadzić w formie on-line od 8 września do 15 października.

W imprezie wzięło udział łącznie 181 zawodników z 20 krajów, w tym między innymi z Europy, Ameryki Północnej i Południowej.

Więcej o zakończonym wydarzeniu na stronie Międzynarodowego Festiwalu Modelarskiego

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.bytom-model-festiwal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.