Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Odliczamy dni do wielkiego otwarcia

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek otwiera swe podwoje dla spragnionych kultury. Warto już teraz zarezerwować sobie czas od 5 do 7 kwietnia, przyjść na Dni Otwarte i zobaczyć jak spektakularną metamorfozę przeszedł obiekt.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Wystawa na jubileusz

Wystawa na jubileusz Data publikacji: 2 listopada 2018Jednym z bytomskich wydarzeń w ramach kalendarza imprez upamiętniających 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest wystawa malarstwa prezentująca prace artystów zrzeszonych w bytomskiej Spółdzielni Pracy Artystów Plastyków. Otwarcie wystawy odbędzie się 6 listopada (wtorek) o 16.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Każdy z obrazów jest osobistą refleksją artysty na temat ojczyzny i odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedni widzą Ją jako ogromne drzewo, które oparło się zawieruchom dziejów i dzięki mocnym korzeniom zazieleniło się na nowo. Inni w radosnych pląsach tancerek w biało-czerwonych sukniach. Jeszcze inni w zwycięskich białych orłach z rozpostartymi skrzydłami, gotowymi do wolnego lotu i w gołębiach pokoju – mówi Grażyna Kasprowicz, prezes Spółdzielni Pracy Artystów Plastyków „Plastyka” w Bytomiu.

Zobaczymy prace wykonane w różnych technikach, zarówno osadzone w tradycji realistycznej, jak i kolaże czy malarstwo symboliczne. Na wystawie prezentowane będą obrazy: Zygmunta Lisa, Tadeusza Rusa, Heleny Dąbrowskiej, Doroty Falkowskiej-Adamiec, Krystyny Jasińskiej, Andrzeja Kacperka, Mariana Knoblocha, Jacka Kozaka, Haliny Gomułki-Niemiec, Piotra Pilawy, Ewy Rosiek-Buszko, Krystiana Wodnioka, Jacka Szudaka.

Autor: AK
Zdjęcia: autor: Krzysztof Wodniok

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.