Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Odliczamy dni do wielkiego otwarcia

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek otwiera swe podwoje dla spragnionych kultury. Warto już teraz zarezerwować sobie czas od 5 do 7 kwietnia, przyjść na Dni Otwarte i zobaczyć jak spektakularną metamorfozę przeszedł obiekt.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Wystawa i pomoc dla bytomskich kardiologow

Wystawa i pomoc dla bytomskich kardiologow Data publikacji: 2 marca 20161 marca ruszyła nietypowa wystawa w Galerii na Poziomie / CH Agora Bytom/. Składa się z 21 zdjęć wykonanych przez Ewę Zielińską ukazujących jak na co dzień działa Oddział Kardiologii tzw. szpitala górniczego w Bytomiu.  Wystawie towarzyszy zbiórka środków na sprzęt i remont szpitala.

Co roku na oddziale leczy się około 1600 chorych z Bytomia i okolicznych miast. Specjaliści wszczepiają około 50 rozruszników serca, wykonują 1000 koronarografii i 600 razy udrażniają naczynia wieńcowe. W ubiegłym miesiącu oddział otrzymał nowoczesny angiograf (sprzęt do diagnostyki naczyniowej tętnic wieńcowych, wszczepiania stentów i rozruszników), ale na przykład aparat USG ma już 15 lat. Nowy kosztuje 190 tys. zł.

Mamy doskonałą kadrę, ale bardzo trudne warunki. Najważniejsze są dla nas potrzeby pacjentów. Chodzi o najpilniejsze rzeczy, jak na przykład nowe łóżka, a w miarę możliwości także remont i wyposażenie pomieszczeń, zwłaszcza sanitarnych. Bardzo potrzebujemy również nowoczesnego sprzętu diagnostycznego – mówi dr Zbigniew Królikowski, ordynator Oddziału Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.

Jak dorzucić swoją cegiełkę na rzecz Oddziału Kardiologii?
Środki finansowe można przekazywać na konto Fundacji im. Świętej Barbary (KRS 000018490), nr konta Bank Śląski O/Bytom 84 1050 1230 1000 0002 0452 2783 z dopiskiem dla Oddziału Kardiologii.

Warto dodać, że 11 marca w Agorze Bytom bytomscy kardiolodzy dla wszystkich chętnych przeprowadzą konsultacje medyczne. Będzie można także zmierzyć ciśnienie i uzyskać porady dietetyczne.

Wystawa potrwa do końca marca.

Autor: ww

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.