Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+: czas na aktualizację

Aż 148 nowych projektów trafi na listę uzupełniającą do Gminnego Programu Rewitalizacji w Bytomiu. To projekty obejmujące m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wymień się ubraniami

Wymień się ubraniami Data publikacji: 11 września 2019W twojej szafie zalegają ubrania i buty, w których już nie chodzisz? Wymień je lub sprzedaj! Okazją ku temu będzie Swap party, które już w najbliższą sobotę, 14 września, odbędzie się na Rynku.

Swap party, czyli moda na wymianę ubrań za symboliczną opłatą lub za darmo, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, którym bliskie są idee ruchu zero waste, na który składa się m.in. zmniejszenie ilości posiadanych rzeczy lub ich wymiana.

Planując swoje stoisko trzeba we własnym zakresie zadbać o stolik, kocyk, wieszak lub inne elementy, które pozwolą jak najlepiej zaprezentować nasz asortyment. Sprzedaży i wymianie podlegają tylko używane ubrania damskie, męskie oraz dziecięce.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, ale chęć uczestnictwa trzeba zgłosić mailowo pisząc na: matkazbytomia@gmail.com z tematem SWAP PARTY. Impreza startuje o 16.00 i potrwa do 20.00.

Więcej na FB.

Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.