Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wymiana i montaż nowych barier na bytomskich drogach

Wymiana i montaż nowych barier na bytomskich drogach Data publikacji: 26 listopada 2019Trwa wymiana barier na bytomskich drogach, które uległy uszkodzeniu w ostatnich miesiącach w wyniku kolizji i wypadków. Wymieniane są zarówno żółte barierki chodnikowe i czarne ozdobne barierki przy drogach, jak i duże bariery energochłonne.

Wymiana barier jest finansowana w pierwszej kolejności z polisy sprawcy wypadku lub kolizji. Jeżeli sprawcy nie udaje się zidentyfikować, to wymiana barier finansowana jest z polisy, jaką Miejski Zarząd Dróg i Mostów zawarł, aby ubezpieczyć infrastrukturę, która jest szczególnie narażona na uszkodzenia w trakcie kolizji i wypadków, m.in. sygnalizatory świetlne, lampy uliczne i właśnie bariery drogowe.

Ponadto w ramach bieżących potrzeb MZDiM opracowuje projekty docelowej zmiany organizacji ruchu zakładające montaż słupków i barier chodnikowych w celu poprawy widoczności na skrzyżowaniach oraz zapewnienia większego bezpieczeństwo pieszych. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zawarł umowę z wykonawcą, która pozwoli na wymianę uszkodzonych barier do końca roku w miejscach najbardziej niebezpiecznych. Z początkiem przyszłego roku, po wyłonieniu nowego wykonawcy, MZDiM dalej będzie kontynuować wymianę oraz naprawę barier w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum MZDiM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.