Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom: Głosuj online

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane.

Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Wymienią się doświadczeniami oraz obawami związanymi z procesem odchodzenia od węgla, a także poszukają najlepszych rozwiązań, aby skutki transformacji dla gospodarek miast górniczych były jak najmniej odczuwalne. W czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona! Data publikacji: 22 stycznia 2020Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Nabór na kierunek: aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca ruszy na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu już 4 maja br.
 
Nie potrafimy sobie wyobrazić Bytomia bez tańca, który stanowi ważny element bytomskiej tożsamości. Odbyliśmy szereg spotkań z władzami Akademii Sztuk Teatralnych, przekonując, że Bytom to doskonałe miejsce do kształcenia przyszłych aktorów-tancerzy. Bardzo się cieszymy, że nasze argumenty okazały się przekonujące, a Senat AST podjął decyzję o wznowieniu rekrutacji w Bytomiu – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.
 
Od ponad dekady w Bytomiu kształcą się kolejne pokolenia aktorów-tancerzy, którzy zdobywają uznanie teatralnego świata. W ubiegłym roku decyzją Senatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie podjęto uchwałę o zawieszeniu rekrutacji w Bytomiu na rok akademicki 2019/2020 oraz przeniesieniu kształcenia do Krakowa. Jak wyjaśniała wówczas rektor AST prof. dr hab. Dorota Segda, decyzje te były wynikiem wieloletniej obserwacji problemów organizacyjnych, finansowych i merytorycznych związanych z posiadaniem przez małą uczelnię wydziału zamiejscowego.
 
Zrobiliśmy wszystko, aby wydział wznowił nabór, pozostając w Bytomiu – mieście, które jako jedyne w kraju kształci tancerzy na każdym szczeblu edukacji – począwszy od szkoły podstawowej, przez średnią, po magistrów: aktorów teatru tańca – mówi wiceprezydent Adam Fras.
 
Po szeregu rozmów między władzami miasta a władzami uczelni na temat przyszłości wydziału, wsparciu organizacyjnym uczelni przez miasto, dokonaniu zmian personalnych i programowych, zapadła decyzja o wznowieniu rekrutacji w Bytomiu. Decyzją Władz AST w roku akademickim 2019/2020 nastąpiły zmiany kadrowe.

Dziekanem została dr. hab. Monika Jakowczuk (dr. hab. w dziedzinie sztuk teatralnych, aktorka, wykładowca akademicki, specjalista w dziedzinie logopedii i emisji głosu), a Prodziekanem – dr Anna Piotrowska (choreograf, pedagog tańca, w latach 2010-2014 związana z Wydziałem Teatru Tańca, od ubiegłego roku – dyrektor Teatru Rozbark). Współpraca Wydziału Teatru Tańca AST z Teatrem Rozbark została zacieśniona.
 
Studia na bytomskim wydziale AST, to nie tylko aktorstwo, taniec czy teoria sztuki, ale też filozofia, improwizacja, reżyseria i polska tradycja ludowa. Absolwenci Wydziału regularnie grają w najważniejszych teatrach.  Jesteśmy przekonani, że nie na lepszego miejsca niż Bytom do tego, by uczyć się tańca i czerpać satysfakcję z rozwoju swej aktorskiej profesji - mówi Adam Fras.
 
Szczegółowe zasady rekrutacji na jednolite studia magisterskie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu w roku 2020/2021, kierunek aktorstwo, specjalność aktor teatru tańca zostały określone uchwałą Senatu AST: www.ast.bytom.pl/zasady-rekrutacji.
 
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku przekształciły się w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca, z siedzibą w Bytomiu.

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.