Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wszystko, co warto wiedzieć o budżecie obywatelskim

Wszystko, co warto wiedzieć o budżecie obywatelskim Data publikacji: 9 sierpnia 2019Okazją do rozmów m.in. o projektach zgłaszanych do budżetu obywatelskiego, a także nowych procedurach składania wniosków będzie zaplanowane na poniedziałek, 12 sierpnia spotkanie informacyjne poświęcone Bytomskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
 
W pierwszej części spotkania przybliżone zostaną nowe założenia budżetu obywatelskiego oraz kryteria składanych projektów. Warto zaznaczyć, że tego dnia wnioskodawcy, którzy mają już gotowe koncepcje, będą mogli przedstawić je w szerszym gronie, ale też zebrać podpisy niezbędne do tego, by projekt został formalnie zgłoszony.
 
Zależy nam na tym, aby uświadomić mieszkańcom, że budżet obywatelski będzie już stałym elementem konsultacyjnym, a projekty, które w tym roku nie wygrają, mogą zostać złożone w następnej edycji. Warto nauczyć się współpracy sąsiedzkiej, aby wypracowywać wspólne priorytety dla poszczególnych dzielnic - mówi  radny Paweł Winiarski, pomysłodawca spotkania.
 
Przypomnijmy, że w nowym rozdaniu nie ma rejonizacji i podziału projektów na dzielnice. Co ważne, umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.
 
Gorąco zachęcamy bytomian do określania wspólnych celów i planowania w szerszej perspektywie inwestycji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty, które nie wygrały w poprzednich edycjach, można ponownie złożyć. Ich listę posiada Kancelaria Rady Miejskiej - mówi Paweł Winiarski.

Nabór wniosków potrwa do 10 września.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.