Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wszystko, co warto wiedzieć o budżecie obywatelskim

Wszystko, co warto wiedzieć o budżecie obywatelskim Data publikacji: 9 sierpnia 2019Okazją do rozmów m.in. o projektach zgłaszanych do budżetu obywatelskiego, a także nowych procedurach składania wniosków będzie zaplanowane na poniedziałek, 12 sierpnia spotkanie informacyjne poświęcone Bytomskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
 
W pierwszej części spotkania przybliżone zostaną nowe założenia budżetu obywatelskiego oraz kryteria składanych projektów. Warto zaznaczyć, że tego dnia wnioskodawcy, którzy mają już gotowe koncepcje, będą mogli przedstawić je w szerszym gronie, ale też zebrać podpisy niezbędne do tego, by projekt został formalnie zgłoszony.
 
Zależy nam na tym, aby uświadomić mieszkańcom, że budżet obywatelski będzie już stałym elementem konsultacyjnym, a projekty, które w tym roku nie wygrają, mogą zostać złożone w następnej edycji. Warto nauczyć się współpracy sąsiedzkiej, aby wypracowywać wspólne priorytety dla poszczególnych dzielnic - mówi  radny Paweł Winiarski, pomysłodawca spotkania.
 
Przypomnijmy, że w nowym rozdaniu nie ma rejonizacji i podziału projektów na dzielnice. Co ważne, umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.
 
Gorąco zachęcamy bytomian do określania wspólnych celów i planowania w szerszej perspektywie inwestycji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty, które nie wygrały w poprzednich edycjach, można ponownie złożyć. Ich listę posiada Kancelaria Rady Miejskiej - mówi Paweł Winiarski.

Nabór wniosków potrwa do 10 września.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.