Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Wszystko, co warto wiedzieć o budżecie obywatelskim

Wszystko, co warto wiedzieć o budżecie obywatelskim Data publikacji: 26 czerwca 2020Okazją do rozmów o tegorocznej odsłonie Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego było wczorajsze /25 czerwca/ spotkanie konsultacyjne z udziałem władz miasta oraz zainteresowanych mieszkańców.

W pierwszej części spotkania omówione zostały zasady, wedle których w tym roku będzie realizowany Bytomski Budżet Obywatelski. Dotyczy to procedur związanych z poszczególnymi etapami przygotowywania i wreszcie zgłaszania inicjatyw.

Zależy nam na tym, aby zachęcić wnioskodawców do szerokiego konsultowania swoich pomysłów z pracownikami merytorycznymi poszczególnych komórek Urzędu Miejskiego - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Urzędnicy pomogą nie tylko uzyskać informacje związane np. z własnością gruntów, ale też rozwieją wątpliwości związane z kwestiami konserwatorskimi czy zgodnością projektu z planami zagospodarowania przestrzennego. Dobrze i kompleksowo opracowany projekt ma większe szanse na pozytywną weryfikację - dodaje wiceprezydent.

Podczas spotkania przybliżono także zmiany w zasadach głosowania na projekty. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców wprowadzono możliwość oddania głosów na dwa projekty. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania inicjatyw i uzyskania wielu praktycznych wskazówek związanych z poprawnych przygotowaniem wniosku.

Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.