Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wsparcie dla przedsiębiorców

Wsparcie dla przedsiębiorców Data publikacji: 9 kwietnia 2018Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie ogłosiło konkurs skierowany do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Wspierane będą dwa typy projektów. Pierwszy to tworzenie lub rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach, zaś drugi to dofinansowanie wydatków na prowadzenie prac B+R w przedsiębiorstwach.

Wsparciem mogą zostać objęte również organizacje badawcze i upowszechniające wiedzę aplikujące wspólnie z przedsiębiorstwami o wsparcie na prowadzenie prac B+R. Ponadto beneficjentem konkursu mogą być spółki celowe, spółki typu spin off czy spin out.

W ramach działań informacyjnych Śląskie Centrum Przedsiębiorczości organizuje cykl spotkań od 19 do 27 kwietnia w Rybniku, Zabrzu, Bielsko – Białej i Częstochowie.

W trakcie spotkań omówiona zostanie dokumentacja konkursowa: kryteria wyboru i oceny projektów, kwalifikowalność wydatków, zasady prawidłowej realizacji oraz trwałości projektu, nadużycia finansowe. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich beneficjentów zainteresowanych realizacją projektów badawczych w ramach obszarów: medycyna, energetyka, technologie informacyjno-komunikacyjne, zielona gospodarka oraz przemysły wschodzące.

Warto dodać, że konkurs z Działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości

image002.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Śląskie Centrum Przedsiębiorczości

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.