Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wrześniowy piknik na polanie

Wrześniowy piknik na polanie Data publikacji: 12 września 2020Warsztaty dla dzieci i dorosłych, kiermasz, możliwość wymiany roślin, pokazy psich umiejętności, gry i zabawy, występy muzyczne, a także wiele innych atrakcji dla mieszkańców przygotowali w sobotę, 12 września organizatorzy Bytomskiego Kwietnika. W Parku Kachla dzisiaj każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Polana piknikowa w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla po raz kolejny tętniła życiem. Bytomianie całymi rodzinami przyszli w sobotę, aby wziąć udział w warsztatach tworzenia samonawadniających doniczek, parzenia herbaty oraz w kiermaszach i pokazach. Jak zawsze nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy, którzy mogli zobaczyć pokazy psich umiejętności, spróbować swoich sił w grze przyrodniczo – terenowej, kreatywnych warsztatach oraz posłuchać szant i opowieści morskich.

W sobotnie popołudnie nie zabrakło także kajaków, dobrej muzyki oraz kina z muzyką na żywo, ale również kiermaszu z lokalnym rękodziełem oraz strefy gastro z maszketami od lokalnych wytwórców. Dla dzieci największą atrakcją były oczywiście warsztaty rękodzielnicze, ceramiczne, malowania form gipsowych czy kwiatowe, ktorą są nie tylko doskonałą zabawą dla najmłodszych, ale wpływają na rozwój ich umiejętności.

Organizatorem II edycji Bytomskiego Kwietnika było Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta, a projekt dofinanowany jest ze środków gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek/Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.