Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

WOŚP w BytomiuPo raz kolejny cała Polska, w tym Bytom, pokazali, że warto pomagać. W minioną niedzielę, już po raz 26. byliśmy świadkami powszechnej mobilizacji w imię pomocy drugiemu człowiekowi.

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka pomaga nowo narodzonym dzieciom. Zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, czyli zakup nowoczesnej aparatury (np. inkubatorów) dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. W całym kraju działało 1589 sztabów, w tym jeden w Bytomiu – tradycyjnie już przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego.

Bytomski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany był w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Tam swoją metę miał specjalny przejazd rowerowy, który przed południem wystartował z Rynku. Gorącą atmosferę aż do wieczora zapewniały koncerty. Na scenie zagrały zespoły: Jankes, FRG, De Łindows, Chaos i Coria. Gwiazdą wieczoru był zespół Oberschlesien.

Podczas finału nie mogło zabraknąć tradycyjnej licytacji, podczas której można było wylicytować m.in.: kolekcjonerską gitarę elektryczną podpisaną przez Andrzeja Nowaka - legendarnego lidera i gitarzysty zespołów TSA i Złe Psy, gadżety WOŚP oraz zespołu DYM KNF, vouchery do studia tatuażu i salonów kosmetycznych czy zaproszenia na kolację do jednej z bytomskich restauracji. Podczas licytacji można było stać się właścicielem roweru treningowego bądź książki z podpisem Czesława Langa. 

Finał WOŚP tradycyjnie zakończyła akcja „Światełko do nieba”, która rozświetliła bytomski park.

Warto wspomnieć, że w tegoroczny WOŚP zaangażowane były również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 25 „Słoneczny Zakątek”, Stowarzyszenie Rowerowy Bytom oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na tory wyruszył z kolei zabytkowy tramwaj typu N, który kursował pomiędzy Bytomiem a Chorzowem.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.