Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
06 sierpinia 2020, Slawa, Jakub, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie Mieszkania wymienią ponad 500 okien w lokalach gminnych

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rok 2019 dobrym rokiem inwestycji i poprawy finansów Bytomia - jest raport o stanie miasta

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz udostępnił dziś mieszkańcom i przekazał oficjalnie do Rady Miejskiej raport o stanie miasta za rok 2019. Z liczącego prawie 150 stron dokumentu dowiemy się, jak funkcjonowało miasto w 2019 r. Dyskusja na temat raportu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej dnia 24 sierpnia.

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

WOŚP - rady dla wolontariuszy i darczyńców

WOŚP - rady dla wolontariuszy i darczyńców Data publikacji: 10 stycznia 2020Identyfikator ze zdjęciem i logo orkiestry, czerwone serduszka i zabezpieczona banderolami WOŚP puszka - przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policja radzi, jak rozpoznać wolontariusza, a wolontariuszom - jak bezpiecznie kwestować.

Przypomnijmy, na ulice Bytomia w niedzielę wyruszy 198 wolontariuszy z puszkami WOŚP. W większości są to uczniowie bytomskich szkół. Mundurowi radzą im, by podczas zbierania pieniędzy zadbali o swoje bezpieczeństwo kwestując w miejscach, gdzie jest dużo pieszych, na deptakach, miejscach dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem. Należy unikać prowadzenia zbiórek samodzielnie. Warto zadbać o towarzystwo zwłaszcza w drodze powrotnej do sztabu z pełnymi puszkami.

Policja przestrzega przed oszustami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, można wolontariusza sprawdzić. Każda osoba zbierająca pieniądze na rzecz WOŚP musi mieć umieszczony w widocznym miejscu, wypisany czytelnie identyfikator ze zdjęciem, numerem i adresem wolontariusza. Zdjęcie musi być wyraźne i odpowiadać wyglądowi osoby kwestującej. Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę, 12 stycznia, na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi apelują: Jeśli będziecie świadkami sytuacji wymagającej interwencji, dzwońcie: 997, 112. Swoje uwagi możecie im zgłaszać bezpośrednio. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów lub strażników o to, jak przebiega kwesta. Nie obawiajcie się, mundurowi są waszymi sprzymierzeńcami.Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: WOŚP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.