Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

WOŚP - rady dla wolontariuszy i darczyńców

WOŚP - rady dla wolontariuszy i darczyńców Data publikacji: 10 stycznia 2020Identyfikator ze zdjęciem i logo orkiestry, czerwone serduszka i zabezpieczona banderolami WOŚP puszka - przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policja radzi, jak rozpoznać wolontariusza, a wolontariuszom - jak bezpiecznie kwestować.

Przypomnijmy, na ulice Bytomia w niedzielę wyruszy 198 wolontariuszy z puszkami WOŚP. W większości są to uczniowie bytomskich szkół. Mundurowi radzą im, by podczas zbierania pieniędzy zadbali o swoje bezpieczeństwo kwestując w miejscach, gdzie jest dużo pieszych, na deptakach, miejscach dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem. Należy unikać prowadzenia zbiórek samodzielnie. Warto zadbać o towarzystwo zwłaszcza w drodze powrotnej do sztabu z pełnymi puszkami.

Policja przestrzega przed oszustami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, można wolontariusza sprawdzić. Każda osoba zbierająca pieniądze na rzecz WOŚP musi mieć umieszczony w widocznym miejscu, wypisany czytelnie identyfikator ze zdjęciem, numerem i adresem wolontariusza. Zdjęcie musi być wyraźne i odpowiadać wyglądowi osoby kwestującej. Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę, 12 stycznia, na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi apelują: Jeśli będziecie świadkami sytuacji wymagającej interwencji, dzwońcie: 997, 112. Swoje uwagi możecie im zgłaszać bezpośrednio. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów lub strażników o to, jak przebiega kwesta. Nie obawiajcie się, mundurowi są waszymi sprzymierzeńcami.Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: WOŚP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.