Piotr Smętek

Autor tekstów,muzyki,wokalista,gitarzysta,producent video-klipów.Ulubione gatunki muzyczne: piosenka autorska,szanty,blues, rock,folk, latino. Lubi pisać piosenki o Bytomiu,ale nie tylko;-).
Utwory autorskie do posłuchania dostępne tu: https://www.youtube.com/piotrsmetek
Ewa Uryga
Czytaj więcej na: www.ewauryga.pl
Magdalena Hajda

Maciej Hojnowski

Maciej Hojnowski zginął tragicznie w listopadzie 2013 roku.
Adam Mikołajczuk 
Świeża krew. Wielki zapał do gry na harmonijce ustnej i doskonałe wyczucie bluesa sprawiły, że bytomscy muzycy z chęcią przyjęli go do swojego grona. Adam wciąż się rozwija, hołdując tradycyjnym, bluesowym klimatom. Aby przekonać się o jego talencie, trzeba wpaść do Bramy. Bez Adama nie może odbyć się żadne Blues Jam
Session.
Marek Miś
Marek Miś, bytomski bard, autor tekstów i muzyki od prawie 30 lat (z krótkimi przerwami) obecny w życiu muzycznym miasta. Laureat przeglądów i festiwali w całej Polsce m.in. "Piostur Gorol Song", OFPA ,"Fama", "Japa", "Kwiaty na kamieniach", "DeKaRock" czy "Ekopiosenka". Założyciel i lider zespołów "Fuzja", "Poczekalnia", "M-4", "Marek Miś Akustic Trio" a obecnie "Przekrój Misia". Wielbiciel Jacka Kaczmarskiego, poezji śpiewanej ale także dobrego rocka i bluesa (obecnie wokalista zespołu rockowego "Starsi"). W 2012 r. wydał swoją autorską płytę pt. "Niebajka". Obecnie przygotowuje się do nagrania i wydania drugiej płyty pt. "Taka gra".
Marek Motyka

Wokalista i gitarzysta bluesowy. Bytomianin ur. 28.08.1973r, pseudonim artystyczny ,,Makaron", Miłośnik Kultury Śląskiej, laureat Nagrody Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury ,,Muza 2009," trzykrotny laureat największego festiwalu Bluesowego na świecie inn-door ,,Rawa Blues Festival" w Katowickim Spodku.
Więcej informacji o artyście na stronie: www.myspace.com/marekmakarontrio
Matthias Schlette
Utalentowany basista bluesowy. Zaczynał w wieku pięciu lat od lekcji gry na pianinie. Już wtedy nie dawał się podporządkować twardym zasadom muzycznym, chętniej niż z nut, grając ze słuchu. Potem przyszła kolej na gitarę klasyczną. Historia powtórzyła się raz jeszcze. Trudno było przekonać Matthiasa do nut. Porzucił więc lekcje, skupiając się na śpiewaniu w chórze kościelnym, gdzie pozwalano mu pracować wyłącznie ze słuchu. W 2006 roku zaczął grać na gitarze basowej. Od 2010 roku współpracuje z uznanym, bluesowym zespołem „7 w Nocy". Dodatkowo śpiewa basem w chórze katowickiej Katedry Chrustusa Króla. Obraca się wokół bluesa, funk and soul'u, jazzu, muzyki sakralnej i klasycznej.
Marta Król
Wszędzie gdzie się pojawia i występuje, podkreśla że pochodzi z Bytomia. Tutaj uczęszczała do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina, która umożliwiła jej rozpoczęcie kariery muzycznej. Marta Król została wczoraj uhonorowana tytułem Bytomianki Jesieni 2012 roku. Oprócz bytomskiej szkoły muzycznej, gdzie kształciła się w klasie altówki, uczęszczała również do Prywatnej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Nice Noise w Katowicach, w klasie wokalu. W 2004 roku nawiązała współpracę z Ewą Urygą, biorąc udział w krajowych festiwalach jazz oraz gospel. Latem 2010 roku występowała u boku Michała Urbaniaka w ramach trasy z cyklu Urbanator. Rok 2011 zaowocował wydaniem debiutanckiego krążka „The first look” nawiązującego do standardów jazzowych oraz rozrywkowych, ujętych w nowe brzmienia i koncepcje aranżacyjne. Za debiutancki album otrzymała nominację do nagrody „Mateusz 2011” Programu Trzeciego Polskiego Radia. W tym roku wokalistka zaśpiewała w czasie koncertu debiutów na Festiwalu w Opolu. Było to kolejne wyróżnienie radiowej Trójki. Jej trofea to między innymi: I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty (Lublin 2005) czy nagroda specjalna w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty (Lublin 2007).
Czytaj więcej na: www.martakrol.pl
Kasia Moś
Pochodzącą z Bytomia wokalistką zachwyciła się w 2012 r. cała Polska, po tym, jak wystąpiła w jednym z popularnych talent show. I choć nie zdobyła głównej nagrody, było wiadomo, że ten głos nie może zniknąć z polskiej sceny muzycznej. Kasia Moś jest absolwentką bytomskiej szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu, Akademii Muzycznej w Katowicach. Zanim zdecydowała się wziąć udział w programie, występowała m.in. z amerykańską grupą „The Pussycat Dolls Burlesque Review”, z Borysem Szycem, Grzechem Piotrowskim nagrała utwór „Hemoonity” z płyty “Emotronica”, z grupą hip-hopową Bezimienni – utwór i teledysk do „Strychu” i „Prostych ludzi”. W 2013 roku została uhonorowana tytułem Bytomianki Wiosny.
Kasia Grzesiek
Finalistka czwartej edycji Must Be the Music. Stawiając ją na równi z czołowymi polskimi wokalistkami, jeden z jurorów skomentował: „Malkontenci narzekają, że programy tego typu to promowanie jurorów. Wszystko do momentu, kiedy nie pojawi się Ania Dąbrowska, Monika Brodka czy Kasia Grzesiek.” Bytomianka na co dzień studiuje turystykę, pracuje jako instruktorka fitness i śpiewa. W jej muzycznym CV znalazła się współpraca z kilkoma raperami z Górnego Śląska.
Czytaj więcej na: www.kasiagrzesiek.pl
Wiesław Ciecieręga
Poeta i pieśniarz. Do tej pory ukazały się trzy książki poetyckie jego autorstwa: „Nim rozpocznie się karnawał” (1992), „Garsoniera pod obłokami” (2002), wybór „Miniatury, wiersze, piosenki” oraz powieść zatytułowana „Żelazne dekoracje” (2011). Debiut literacki autora miał miejsce w 1985 roku minionego wieku na łamach popularnego wówczas, ogólnopolskiego literackiego pisma „Radar”. Był kilkakrotnie nagradzany na konkursach literackich oraz festiwalach piosenki artystycznej. W latach dziewięćdziesiątych stworzył projekt muzyczny zatytułowany „Nad zapadnią”, który został utrwalony i rozpowszechniany w nieoficjalnym obiegu.
Autor:
