Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wniosek o abonament mieszkańca w SPP tylko elektronicznie

Wniosek o abonament mieszkańca w SPP tylko elektronicznie Data publikacji: 24 marca 2020Tymczasowe zasady wydawania abonamentów mieszkańca wdrożył dziś Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Uzyskanie abonamentu M jest możliwe bez wychodzenia z domu.

Abonament uprawnia mieszkańców zameldowanych na obszarze objętym strefą płatnego parkowania w Bytomiu do postoju na dwóch sąsiadujących ulicach określonych w abonamencie. Wydawany jest osobom fizycznym, które są właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami samochodów osobowych. Osoba fizyczna może otrzymać abonament typu "M" tylko na jeden pojazd. Abonament wydawany jest na rok (jednak nie dłużej niż na czas zameldowania w obszarze SPP).

Procedura uzyskania abonamentu M:

Należy wysłać wniosek zamieszczony na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów na adres mzdim@mzdim.bytom.pl. Do wniosku należy dołączyć:

1. Potwierdzenie wpłaty 50 zł przelewem na rachunek MZDiM: GETIN Bank S.A. o/Bytom Nr 50 1560 1049 0000 9030 0026 9702.
2. Skan obydwu stron dowodu rejestracyjnego pojazdu (wystawionego na aktualnego właściciela), na który ma być wystawiony abonament
3. W przypadku jeśli wnioskodawca nie jest wpisany do dowodu rejestracyjnego - skan umowy leasingowej, najmu, zawartej pomiędzy właścicielem a wnioskodawcą,

Po weryfikacji dokumentów pracownik działu Strefy Płatnego Parkowania skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje, kiedy będzie można odebrać abonament w biurze SPP (ul. Krakowska 20).
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.